Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska átszoktatása prémium...

Macska átszoktatása prémium tápra. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Jelenleg vegyesen étkeznek. Kapnak nyers nyúlhúst és csirkemellet, de sajnos ezeket nem mindig eszik meg.

Mellette kapnak Purine One Steril száraztápot és Felix, Whiskas alutasakos eledeleket.

Ezeket hajlandók megenni, semmi mást.

Próbálkoztam már különböző jobb minőségű tápokat rendelni a Zooplus-ról (Feringa, Wild Freedom..), de egyiket sem akarják megenni.

Hiába próbálom keverni a régi táphoz, hogy csak pár szemet teszek hozzá, azokat a szemeket otthagyják, mivel ezek ugye minőségi cuccok és baromi erős illatuk van és nyilván nincsenek benne ízfokózok, mint a gyengébb tápokban.


Az a bajom a macskákkal, főleg az egyikkel, hogy akármennyit eszik, mindig éhes, ráadásul olyan mohón, gyorsan eszik, mint kb egy disznó, de tényleg. Nem férgesek, rendszeresen kapnak féreghajtót, be is vannak oltva kb minden ellen, bolhák sincsenek bennük, azt is kapnak havonta, spot on-t.

Annyira érdekesek tényleg, hogy a legtöbb macska egyik nagy kedvencét, a májat sem eszik meg például.


Holott látom, hogy mostanában nagyon hullik a szőrük, sokszor a szája is büdös az egyiknek és a széklete is. Nyilván a Whiskastól, mert erről már olvastam is, hogy ezektől lehet olyan.


Prémium tápot szeretnék venni, Acana, bármi, az ára nem érdekel, csak az, hogy a macska egészséges legyen és olyan táplálékot kapjon, ami kielégíti az igényeit.


Hogyan csináljam a szoktatást?



2020. jún. 4. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Purizont próbáld ki esetleg, nálunk arra cuppantak rá, gondolom olyan illata lehet.


Ha kevered a tápot, ne kajánál keverd, mert akkor nem olyan lesz a szaga. Fogj egy üres eledeles zsákot, vagy vegyél egy eledeltárolót, és abban keverd őket előre, nagy mennyiségben. Egy-két nap alatt átveszik egymás szagát, nálunk ezzel a módszerrel semmilyen kevertet nem válogatnak ki. Az új tápot fokozatosan növelheted a tárolóban.

2020. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem eszik akkor vedd el tőlük a rossz minőségűt és hagyd előttünk a minőségit.

Kaja lesz előttük csak hát egyféle és nem tudnak majd válogatni.

Kénytelenek lesznek megenni ha tetszik nekik ha nem.

2020. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Próbáltam én is keverni mindenhogy, az egyik megeszi, ha előre összekeverem, a másik nem.

Sőt az utóbbi időkben egyre furább szokásai vannak. Például nem mindig hajlandó tányérból enni.

Holott van kerámia, fém és műanyag tányérjuk is, rendszeresen mosva.


Én is erre gondoltam, amit a második írt, hogy kiteszem eléjük és ha éhes, úgy is enni fog.

Csak azt is olvastam, hogy ha a macska elé olyan eledelt teszünk, ami számára nem tetszik, akkor inkább éhezik. És mivel kinti-benti, félek, hogy inkább elmegy máshová kóborolni, ahol esetleg csurran-cseppen nekik egy kis 4% húsos ízfokós cucc, vagy valami, ami éppen elnyeri a tetszésüket.

Mert már én sem győzőm folyton venni a Purina tápot, meg a sok szemét alutasakosat és látom a cicákon, hogy állandóan éhesek, meg megennének belőle egy hordóval kb naponta.


Olyan kellene nekem, aminek nem annyira erős az illata és a szemek sem túl nagyok, a Purina One is ilyen kisebb szemű és odáig vannak érte.


A Purina One annyiból volt jó, az ivartalanított macskáknak való és az egyik, az ivartalanítás utáni elhízás után mióta ezt tette, lefogyott normális súlyra és energikus, fitt lett pár hónap után.

A prémium tápokból meg úgy látom egyféle van, nincs külön kölyök, idős, ivartalaníott ...stb macskáknak való.


Két félét néztem ki, ami ezeknek megfelel és talán megpróbálnám:


CarniLove Fresh Adult Cat Sterilised ponttyal és pisztránggal

N&D Cat Adult Chicken & Pomegranate Neutered Grain Free


Ezek jók?

2020. jún. 4. 14:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár a második lehet még sem nyerő, mert van benne burgonya :(
2020. jún. 4. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Prémium tápokból is van mindenféle, kinti, benti, ivartalanított, senior, light, stb.


A burgonya meg nem gáz, a grainfree a szempont.

2020. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!