Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó benti cicát is kell...

Állandó benti cicát is kell féreghajtani?

Figyelt kérdés

Pár éve elég pofátlan volt pénzügyileg velünk az állatorvos (arra elkért 5000ft-ot, hogy bevitte, ránézett és megdícsérte magát, hogy meggyógyult a macska. Konkrétan ki se vettük a hordozóból a macskát.) Ezután kialakult az, hogy nem visszük a macskát állatorvoshoz. Mármint olyanokra nem visszük, hogy oltások, féreghajtás. 1x kellett elvinni, amikor a veséjével gondok voltak.

Állandó benti cica, lakásban tartott. Így is előfordulhat, hogy férges lesz?


2020. jún. 4. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell a féreghajtó, mert cipővel beviheted a lakásba a férget. Féreghajtóért nem kötelező orvoshoz vinni, veszel és beadod neki otthon. Amúgy meg keressetek egy másik állatorvost, ha a mostani nem szimpi.
2020. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, mert pl. cipőd talpán hazaviszed a féregpetét. Miért nem viszed el másik orvoshoz inkább (főleg oltások miatt). Illetve, féreghajtáshoz minek az orvos? Bemész az állatpatikába, jó napot kívánok, x kilós macskámnak szeretnék féreghajtót...

nekünk 3 macska van, évente mennek dokihoz oltásra, de a féreghajtót csak úgy megveszem nekik. Felesleges is lenne ezért becipelni őket... 20 kg macskára szoktam kérni a féreghajtót :):):)

2020. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az állatorvosos storyt csak azért írtam le, hogy leírjam, hogy nem járunk vele állatorvoshoz. (Mielőtt mondjuk valaki megkérdezte volna, hogy az állatorvos miért nem az oltás mellé féreghajtót.)

Mikor a veséjével kellett vinni, másik orvoshoz vittük.

2020. jún. 4. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nézz másik dokit, aki szimpatikusabb, és anyagilag is "kedvezőbb". Neki is kéne oltás, féreghajtás. :/
2020. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót a jobban felszerelt állatos boltok is árulnak néha. Mondod hány kiló a macska és adnak egyet. Negyed évente célszerű, mert te nem fogod észrevenni, ha csak kicsit férges, amikor meg már nagyon férges lesz, akkor még rád is veszélyes lehet, de önmagára biztosan.


A tabletta párszáz Ft, nem turkálok a tárcádban, de szerintem ezt szinte mindenki ki tudja gazdálkodni negyedévente egyszer. Az oltás is hasznos lehet, de ha ehhez nem ragaszkodsz, szerintem az még elhanyagolható. De féreghajtót szerintem célszerű venni.

2020. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt nem a pénzről van szó. Anyumat akartam meggyőzni, hogy kellene féreghajtani a macskát. Ő van úgy vele, hogy látja, hogy nincs féreg a bélsarában. Mondom jó, hogy neked ilyen nagyítós röntgen szemeid vannak.
2020. jún. 5. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint olyanokra nem visszük, hogy oltások, féreghajtás" - wtf hát akkor sürgősen kezdjétek el. A macskát is illik oltani, attól hogy bent lakik a házban nem lesz automatikusan védett minden ellen, ti is sok mindent behozhattok cipőtalpon, ruhán.

Féreghajtót meg állatpatikában kapsz. Ne a macska évi maximum 10.000 forintos e.ü. ellátásán akarjatok már spórolni...

2020. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Be lett adva neki a tabletta.
2020. jún. 5. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!