Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicákkal utazás, repülővel....

Cicákkal utazás, repülővel. Mire lesz még szükségünk?

Figyelt kérdés

Benti cicákkal utaznánk, repülővel, Franciaországba. Tudomásom szerint, az útlevél + veszettség elleni oltás kell egyedül (az első oltás 21. nap után érvényes). Van esetleg más, amire szükségünk lehet az utazáshoz?


Mivel a cicák nagyok (hordozóval 8+ kg), így a légitársaság szabályai szerint, csak a csomagtérben lehet őket szállítani. A hordozók még kérdésesek, hogy a Fressnapf-os AniOne hordozók megfelelnek-e a követelményeknek.


Viszont nagyon féltem őket. A légitársaság oldala szerint, amikor állat van a csomagtérben, állítólag bekapcsolják a világítást és szükség esetén fűtést/hűtést, de azért mégiscsak egy zajos, és hosszú útról lesz szó (átszállásos út), a macskák meg alapból is nagyon nehezen tolerálják a stresszt és az új helyzeteket.


Tudnátok tanácsokat adni, hogy a cicákat hogyan készítsük fel erre az utazásra? Egyelőre arra gondoltam, hogy ismerős illatú takarót/rongyot betenni nekik, meg esetleg utazás előtti/utáni időszakban Feliway használata.


Előre is köszi.



2020. jún. 7. 12:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ha kevésbé megterhelő nekik a vonat, inkább megyünk azzal. Az ő érdekeiket tartom szem előtt, még ha ez egy plusz nap utazást is jelent.
2020. jún. 7. 13:29
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is feltenem csomagtérben..
2020. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm az utastérben vitte a cicáját, az ínyre kenhető nyugtatót adta, nem volt gond így. Finnországba repült, nem tudom van e különbség ilyen szempontból a légitársaságok között. Rövidebb idő valóban, de én is képtelen lennék rá, hogy ne a közvetlen közelemben legyenek amíg utazom. Attól rettegnék, hogy elvesznek a csomagok, másik gépre rakják, meg az összes horrorsztori eszembe jutna :S Persze ez a ti döntésetek, és tudom hogy a ritkábbik eset a sok szörnyűség, de én annyira halálra aggódnám magam, hogy tuti inkább utaznék többet. Drukkolok nektek, hogy minden oké legyen <3
2020. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!