Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicákkal utazás, repülővel....

Cicákkal utazás, repülővel. Mire lesz még szükségünk?

Figyelt kérdés

Benti cicákkal utaznánk, repülővel, Franciaországba. Tudomásom szerint, az útlevél + veszettség elleni oltás kell egyedül (az első oltás 21. nap után érvényes). Van esetleg más, amire szükségünk lehet az utazáshoz?


Mivel a cicák nagyok (hordozóval 8+ kg), így a légitársaság szabályai szerint, csak a csomagtérben lehet őket szállítani. A hordozók még kérdésesek, hogy a Fressnapf-os AniOne hordozók megfelelnek-e a követelményeknek.


Viszont nagyon féltem őket. A légitársaság oldala szerint, amikor állat van a csomagtérben, állítólag bekapcsolják a világítást és szükség esetén fűtést/hűtést, de azért mégiscsak egy zajos, és hosszú útról lesz szó (átszállásos út), a macskák meg alapból is nagyon nehezen tolerálják a stresszt és az új helyzeteket.


Tudnátok tanácsokat adni, hogy a cicákat hogyan készítsük fel erre az utazásra? Egyelőre arra gondoltam, hogy ismerős illatú takarót/rongyot betenni nekik, meg esetleg utazás előtti/utáni időszakban Feliway használata.


Előre is köszi.



2020. jún. 7. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Feliwayből létezik olyan spray, amivel a hordozót is befújhatod.

Plusz én kérnék az állatorvostól nyugtatót, hogy tutira ne pánikoljanak be, mi szimpla költözésnél is ezt csináltuk.


Hordozóból olyat válassz, ami a saját rögzítésein kívül csavarozható és lelakatolható (amit írtál nem ismerem, nekünk zooplusról van).

2020. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek vonattal!
2020. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csakis nyugtatoval.

Aludjak át, neki ez nagy stressz.

2020. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A vonat nem opció, több mint 2000 km, nagyon hosszú lenne. Épp azért gondolkoztunk a repülőn, mert rövidebb idő, és így talán mindenkinek kevésbé megterhelő. 2,5 + 1 óra repülés.


Sajnos, nem szabad nyugtatót adni nekik, a légitársaság előírásai szerint. Pont azért, mert egészségügyi kockázatot jelent a légnyomás-változással kombinálva. Nyilatkozatot kell tenni is róla, hogy nem beteg, nincs benyugtatózva, mert máskülönben nem repülhet.

2020. jún. 7. 12:38
 5/13 A kérdező kommentje:
A Feliway spray jó ötletnek hangzik, ennek utánajárunk. Köszi a válaszokat!
2020. jún. 7. 12:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudtam, elnézést.

Akkor marad a feliway, macskamentás játék, meg a saját illatú motyóik, ha azt engedi a szabályzat.


Ha nem nyaralni utaztok, hanem rokonhoz, vagy előre fixált helyre, akkor esetleg meg lehet kérni az ottani illetőt (ha van), hogy a párologtatós feliwayt dugja be 2-3 nappal korábban, hogy már boldog cicaillatú helyre érkezzetek.

2020. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
És az a kábító sem mehet, amit az ínyére kell kenni?
2020. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Csomagteret ne engedjétek, hallottam olyanról, hogy megfulladtak a kisállatok, mert elvonták onnan az oxigént. A Facebookon az Erzsi for President oldal gazdája, Homonnay Gergely kézipoggyászként vitte a macskáját 1 hónapja, vedd fel vele a kapcsolatot, és kérdezd ki erről.
2020. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az ínyre kenőset meg fogom kérdezni a légitársaságtól.


Természetesen, nem egy nyaralás miatt teszem ki őket ekkora stressznek, költözés az ok.


Utánanézek azoknak, amiket írtatok.


Köszönöm, hogy segíteni próbáltok!

2020. jún. 7. 13:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én inkább mennék 2000 km-t vonattal, minthogy berakjam őket egy repcsi csomagterébe.
2020. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!