Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet találni gazdit kiscicáknak?

Lehet találni gazdit kiscicáknak?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy azt mondják rólam, hogy felelőtlen vagyok, mért nem műtettem meg. Eredetileg volt gazdája a leendő kiscicáknak, pont azért hagytuk hogy szüljön, mert az egyik ismerősünk akart kiscicát, csak aztán visszamondta, mert kapott máshonnan olyat, ami neki jobban tetszett. Ráadásul a cicánk is többet szült, mint gondoltuk. Azt hittük elsőre nem fog sokat, nem így lett. Mindenképp meg akartuk műttetni, csak ezért szerettünk volna egy almot. Most viszont a nyakunkon maradt pár kiscica, aminek majd gazdit kell keresnünk. Még csak pár naposak, tehát nem sürgős, de idővel szeretnék gondoskodni róluk. Hol lehet keresni sima házicicáknak gazdit úgy, hogy ne szóljanak be rögtön az embernek?

2020. jún. 10. 08:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
Úgyis lesz, aki be fog szólni miatta, ne foglalkozz vele. Mi mindkét (illetve három, de az egyikük azóta átkerült egy rokonhoz) cicánkat így hoztuk haza, szeretjük, imádjuk őket. Ha már egyszer így alakult, biztosan a kicsiknek is jobb lenne keresni valakit, aki szívvel gondoskodik majd róluk. Aki pedig támad emiatt, azt el kell engedni.
2020. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos be fognak szólni, mert éppen ezért (is) felelőtlenség szaporítani és szenvedésnek kitenni a macskádat. Tömve vannak az utcák, az alapítványok es a menhelyek is szebbnél-szebb kiscicákkal.


Mivel az alapítványok elvből nem hirdetnek házi szaporulatot, így marad a Facebook, Jófogás stb. Előnnyel indulsz, ha látta őket állatorvos és van 1 oltásuk + féreghajtva vannak.

2020. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

2 oltással, 4x féreghajtózva, bolha ellen sprayvel kezelve, eü kiskönyvvel, orvos által megvizsgálva, egészségesen, minőségi, szilárd táplálékra átszoktatva, anyjuktól leválasztódva, 10 hetes kortól, ivartalanítási kötelezettséggel lehet őket örökbe adni.

Én is ezt teszem minden évben 3-5x, amikor kidobott kismacskákat szedek össze a magadfajta felelőtlen emberek miatt. Akkor a magadfajta is vállalja a felelősséget és tegyen meg ennyit szerencsétlenekért.

2020. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3: Az ilyen magadfajta taplók meg attól veszik el az ember kedvét, hogy felelősségteljesen akarjon gondoskodni szegényekről. Az ilyen stílus miatt ölik meg sokan a kiscicákat. Írtam, hogy pont azért vállaltuk, mert eredetileg lett volna gazdájuk, de te azért csak beszólsz, mert nem bírod megállni, hogy ne legyél bunkó.
2020. jún. 10. 10:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban kiállnék a hármas mellett, hogy amikor már a 20.ilyen almot szeded össze és neveled fel saját pénzen, akkor elgurul az ember gyógyszere. Nyilván közölhetné szifisztikáltabban a véleményét, de attól még van igazság abban amit ír.


Az meg sajna most tanulópénz, hogy mások szavára mennyire nem lehet adni és ivartalaníttatni kell, miután a kicsik megnőnek.


Én a helyedben már most készítenék jó fotókat és felraknám őket minden felületre, hogy 10 hét múlva elvihetők.


Én is így csináltam mindegyik alommal. A lelkesebbek jöttek látogatni, nyomon tudták követni a fejlődést és amikor már lehetett, akkor tudtak barátkozni a kiscicákkal. Így is volt aki visszamondta az utolsó pillanatban, de mindig találtam gazdit a mentetteknek.


Ha meg valamelyik tovább volt itt, akkor azt már oltva, ivartalanítva hirdettem és végül ő is elkelt.


Arra azért figyelj oda, hogy milyen körülmények közé vinnék, én pl.nem adtam soha olyannak, aki bio egérfogónak használta és fogyóeszköz volt nála a macska.

2020. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze ivartalanítva lesz. Eredetileg is akartuk, csak miután úgy volt, hogy kellenek kiscicák, akartunk hagyni egy almot. Abban valóban tévedtem, hogy elhittem azt, hogy egy fél éves macska elsőre csak 3-4 cicát szül, nem pedig jóval többet.
2020. jún. 10. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fél éves macska nagyon fiatal, nem lett volna szabad még szülnie sem. :(


Nálam is sokszor rezeg a léc, hogy mindet sikerül-e örökbe adnom amiket találok, baromi nehéz, mert mindenhol van macska.


Tényleg azt tudom javasolni, hogy kezdd el már most hirdetni őket valami jópofa szöveggel, akkor több esélyed lesz.

2020. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Te egy fél éves macskát elletsz és én vagyok a bunkó, grat.

Ha tudtad, hogy kell ismerősöknek macska, akkor szépen elküldhetted volna őket menhelyekre, ahol évente több 100 macskát mentenek!!!

2020. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Az ilyen bunkózó beszólások miatt egyre jobban kezdem megutálni az állattartókat. Nem én ellettem te hülye, hanem a szomszéd macskája dugta meg a tudtom és engedélyem nélkül!. De ha ilyen primitívek és taplók az állatvédők, mint te, akkor megértem, hogy miért nem akarnak sokan menhelyről állatot. De kösz a tanácsot, akkor majd inkább én is oda viszem, nem hiányoznak az ilyen beszólogatások.
2020. jún. 10. 14:39
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk kedves Kérdező, gondolhattad volna, hogyha meg....ják a macskádat, abból kicsik lesznek. Nem szabad hinni az embereknek, akinek kiscica kell, rögtön szerez, mert annyian szaporítják még mindig, hogy folyamatosan vannak ingyen kismacskák. Viszont örülök, hogy később szeretnétek ivartalanítani. Vigyázzatok, nehogy megint találkozzon a szomszéd kandúrral, mert könnyen beelőznek titeket. Szoptatás és a kicsik leválasztása (10 hetes koruk körül) után rögtön vinném.

Nem kell fenyegetőzni, hogy te is oda viszed. Ha meg is próbálnád, nem fogadnák be őket, tele vannak, pláne a tavaszi kidobott kicsik miatt. Te mit éreznél, ha évente 20 kiscicának keresel vért izzadva gazdit, hogy jó helyre kerüljön? Ha kifizetnéd a 50 ezres orvosi ellátást, mert a sok hülyét nem érdekli, hogy beteg a macska? Lehet, hogy te nem ilyen vagy, de attól még bicskanyitogató.

Fb-n nem ajánlom a cicás csoportokat, ott hatszor ennyi savazást fogsz kapni. Inkább a jófogásra töltsd fel, hogy ingyenesen elvihető kiscica.

2020. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!