Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másfél hónapos kismacskának...

Másfél hónapos kismacskának nagy a hasa?

Figyelt kérdés

napi 3x eszik (reggel, délután,este) viszont nagyon sokat.

alutasakos húst szoktunk neki adni, nagyon hamar megeszi, szerintem meg sem rágja rendesen. utána pedig sír még többért.

nagyon pici a cica még, elfér a tenyeremben.

azért lehet ekkora a hasa mert “alig fér el benne ez a sok kaja”, vagy valami más is állhat a háttérben?

nincs legyengülve, nagyon aktív és játékos, bújós. ha meglát már rohan is felém.


2020. jún. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Az 80% víz, amivel "eteted", persze, hogy éhes marad és ráadásul csak 3x, ilyen kicsi macskát 5x kéne etetni.

6 hetesen már lehetne áztatott kölyöktáppal is kínálni annak több a beltartalma.

Meg még szopnia is kéne, de gondolom már nincs az anyjával...

Amúgy az, hogy nagy a hasa normális, a kicsiknek ilyen.

2020. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Féregtelenítés volt már neki?
2020. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Az én cicám is dettó olyan, mint a kérdezőé. Azt tudnám tanácsolni, hogy nézd meg a cica székletét, hogy látsz-e benne valami "oda nem illőt", például hosszú, fehér, nyúlványszerű férgeket, vagy kis pici fehér pontokat a székletén, ezek ugyanis a férgesség jelei.


A biztonság kedvéért (meg alapból ajánlott, a saját és környezeted egészsége érdekében) nyugodtan adhatsz neki féreghajtó tablettát. A boltban viszont kérdezd meg, hogy a tabletta hány kg-os macskákra vonatkozik, (ez általában 4 kg körül szokozz lenni) és annak megfelelően add a cicának a tablettát. (Célszerű egy negyednyit adni neki)


Az első válaszolónak pedig igaza van, azért eszik többet az alutasakos macskaeledelből, mert annak a tápértéke jóval alacsonyabb, mint egy jó minőségű száraz macskatápnak. Javaslom, hogy ne az agyonreklámozott termékekből vásárolj, (Whiskas, stb) hanem a picit drágábból: Én a kiscicámnak egy 2kg-os, prémium, direkt kiscicáknak való tápot vetten a Fressnapból, durván 3000 forintba került, és elég jó tápértékű, így nem is kell neki belőle sokat adnom.

2020. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi idős macskának még nem elég a napi 3 etetés. Éhes, és túleszi magát, ez az emésztésének sem tesz jót. Amúgy meg szopnia is kellene, kap tápszert?
2020. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Tuti férges
2020. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem férges, voltam vele orvosnál és a székletében sincs semmi nem oda illő.

köszönöm nektek!

2020. jún. 19. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2 hetente kell féreghajtózni, ha van jele, ha nincs a férgességnek.

Adj neki többször, ne egye degeszre magát, mert megfostosodik vagy korán elrontod a gyomrát és később mindenféle emésztési bajai lesznek.

Az én kiscicáimat 1 hónaposan találtam, eleinte 3 óránként(napi 8x), majd 4 óránként ettek(napi 6x) ettek és csak fél évesen volt elég 4x enni. 1 éves koruk körül pedig 3x. A cicák még felnőttként is sokszor esznek keveset.

2020. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!