Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica megegett mancsa meggyog...

A cica megegett mancsa meggyogyul e magatol?

Figyelt kérdés

A sztori a kovetkezo. Fozes utan ugye meg forro a fozolap. Probaltuk leszokatni a cicakat a konyhaban valo felugralasrol, de ha nem vagyunk ott, a hatunk mogott meg mindig megteszik. Csak hallottuk, hogy nagyon hirtelen leugrik es kirohan a konyhabol, majd nyalogatta a mancsat az egyik. Szinte biztosak voltunk benne, hogy megegette. De amikor megneztuk neki, nem latszott rajta semmi es jarni is normalisan jart, nem mutatott fajdalmat, inkabb csak ijedtseget. Mivel nem voltak tunetei komolyabb egesnek, nem latszott semmi, nem sirt ( a konyhaban se nyavogott fel, mikor megtortent a dolog), normalisan szaladgalt, ugy gondoltuk, nagyobb volt az ijedtseg, mint a serules. Sajnos o pont egy olyan cica, akit nem nagyon lehet piszkalni, olbe venni, megfogdosni, ugyhogy beken hagytuk. Ez kb 2 napja tortent....


De ma amikor aludt mancsokkal felfele, meglattam, hogy ket parnacskajanak a szele meg van szaradva es feketedve, tehat tenyleg megegett.Azota sem volt vele semmi baj, ugyanugy szaladgalt, jatszott, mint korabban, tehat eszembe sem jutott, hogy serult lenne. Most aggodom erte, mert nem kezeltuk, nem kapott ra semmit....lehet e belole baj? Van e ertelme orvoshoz vinni ennyi ido utan, vagy meg fog gyogyulni? Fog e vagy tud e csinalni vele valamit? Koszonom szepen, ha valaszoltok....


2020. jún. 25. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Panthenol habbal, vagy Neogranormon kenőccsel nem ártana kezelni.
2020. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam az aloe vera gelen, az van itthon....csak felek, hogyha lenyalja, nem lesz e baja...
2020. jún. 25. 13:55
 3/8 Lena7 ***** válasza:
Szerintem azért vidd el egy orvoshoz ,vagy pedig kérd ki a tanácsát ,hogy mit kenjél rá.
2020. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az aloe gél akkor jó, ha nem tudja lenyalni. ELVILEG mérgező a macskára. Gyakorlatilag nem tudom, mert a szomszédé rendszeresen zabálja az aloe veráimat a kertben és semmi baja. De nem kísérleteznék.


Valami habbal lehet próbálkozni, ami gyorsan felszívódik és nem nyalja le.

2020. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beszélj telefonon egy állatorvossal, hogy kenj-e rá valamit és mit, de meg fog gyógyulni magától is, ha nem fertőződik el.
2020. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tisztogasd le vízzel, és figyelj rá hogy piszok ne kerüljön a tappancsára, de mindenképp beszélj dokival, fotózd le és mutasd meg neki, nem biztos hogy nagy lenne a baj, de jobb félni, mint megijedni, én elvinném inkább, hogy nézze meg.
2020. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Meggyógyul és megtanulja hogy nem kell oda felugrani.
2020. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat remelem, hogy mar tobbszor nem jatsza el :( Ez volt az egyik felelmem, hogy majd megegetik magukat.... de a konyhabol meg nem akarom kizarni oket, az egyik kedenc helyuk....igazabol sehonnan nem akarom kizarni oket, azt szeretnem, ha otthon ereznek magukat, mar ha ki nem mehetnek. Igy is rettegek, hogy valahogy lyukat csinalnak a macskahalon valahol es kiszoknek...remelem, hogy az nem valik valora, mint ez...
2020. jún. 26. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!