Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy bántalmazott cica meggyógy...

Egy bántalmazott cica meggyógyulhat egyszer?

Figyelt kérdés
Volt egy elég fura szomszédunk akinek rengeteg macskája volt mindig. Arra gyanakszom,hogy sokszor bántotta is őket. Tőle jött át hozzánk egy cica akit befogadtam, mert összehaverkodott a kutyánkkal. Eddig csak ételt fogadott el,de pár hónap alatt eljutottam odáig,hogy nem szalad el ha megközelítem. Már azt is engedi,hogy simogassam,de ha ölbe veszem azonnal elkezd remegni a félelemtől(?). Szerintetek ez megváltozhat valaha vagy mindig ilyen kis félős lesz szegény?
2018. júl. 15. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ő sosem fogta kézbe vagy nem vette ölbe ezért a cica nincs ehhez hozzászokva. De fokozatosan megszelídülhet ha eddig eljutottál vele hogy megsimogathatod.
2018. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is lehet.Hátha egyszer ezt is megengedi majd. :)
2018. júl. 15. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is bántalmazta, csak soha nem simogatta, az is épp elég ahhoz, hogy félős legyen. Gondolom, az anyukája eldughatta a szomszéd elől a kicsiket ameddig lehetett. Így nincs hozzászokva az emberi érintéshez.

Nagyon sok türelemmel jó eredményeket érhetsz el nála, de sosem lesz az a típus, aki hanyattveti magát az embernek. Mindig meg fog maradni valamennyi bizonytalanság.

Szép tőled, hogy próbálsz tenni érte!

Esetleg állatvédő szervezetnek szólhatsz a szomszéd kolóniáról, hátha tudnak tenni valamit. Legalább ivartalanítani őket.

2018. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A szomszéd háza már üresen áll,eltűntek onnan a macskák. Amikor még ott lakott akkor volt,hogy átszóltam neki amiatt ahogy az állataival bánik. Láttam is egy alkalommal,hogy kiabálnak és bottal kergetik a macskákat. Lényeg a lényeg,ez az egy cica maradt ott egyedül aki átjött hozzánk,ebből gondolom,hogy esetleg őt is bánthatták.
2018. júl. 17. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!