Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák nyáron a nagy melegben...

A cicák nyáron a nagy melegben kevesebbet esznek?

Figyelt kérdés
Amiatt kérdezem, mert van egy idősebb cicám aki alig eszik amióta megjött ez a nagy meleg. Az előző években soha csinálta ez.

2020. jún. 28. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
soha nem csinálta* Bocsi
2020. jún. 28. 20:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat. Hiszen embereknél is gyakori, hogy a nagy melegben kisebb az étvágyuk.
2020. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém télen gyönyörű, nagydarab macska, nyáron meg mindig ványadt, vékony, mint valami gazdátlan csöves cica :D Feleannyit se eszik szerintem.
2020. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen és akkor is inkább alutasakost eszik. Gondolom a folyadék miatt, plusz a táp nagyon melegít.
2020. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 nekünk is télen álom szépek nem győzünk bennük gyönyörködni nyáron meg rossz rájuk nézni pedig féreghajtva vannak, bentiek, ivartalanitva vannak, bolha ellen kapják a cseppet, mi nem tápozzuk meg alu tasakozzuk a macskát megvesszük nekik a csirke mell nyesedéket meg a farhátat vitamint is kapnak... Amúgy nekünk ugyan annyit esznek nem értem nyáron miért olyanok mint ahogy te is írtad ....
2020. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: sokat számít a bundájuk is, elképesztően rengeteg sok szőrük van, tavasztól hetente kifésülök belőlük egy macskányi szőrt, amikor megfogom őket is érezhetően kevésbé tömött a bundájuk, azon kívül, hogy vékonyabbnak is látszanak emiatt is.


Normális ha kevesebbet kíván enni, az a fontos, hogy eleget igyon. Szerintem ez korral is változik, 2-3 éves korukig többet esznek, utána jön a válogatás, finnyázás :) Nálam nyáron a nagy nagy melegben van, hogy egy nap alatt a két macska együtt összesen fél alutasakot eszik csak, száraz mindig van kint, de abból se fogy annyi, mint általában, viszont vizet reggel és este is újat adok, úgy amúgy is, de ilyenkor estére majdnem elfogy. Mondjuk könnyű dolgom van velük, mert szólnak ha éhesek, nyáron erre hagyatkozom inkább, ők is tudják, hogy első szóra jön a kaja, nekem meg nem kell kidobni és szagolni ha nem eszik meg :D

2020. jún. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Télen belassul az anyagcsere, ezzel védekeznek, tartalékolnak a hidegre.
2020. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: nekem kinti-benti és tápos, de amúgy minden más stimmel. 1,5 kilót fogy kb a nyári időszakra. De az igaz, hogy a látványhoz a vedlés is rendesen hozzatesz azért. De a 1,5 kg is durva szerintem.
2020. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyém nyáron alig eszik, kb feleannyit, kisebb is lesz, kevesebb a szőre, meg olyan kis girhes, csontos seggű. Pedig jól van tartva. Télen meg olyan, mint egy megtömött plüss mackó, még a lába is húsos lesz. :D szerintem normális, enyém mindig is ilyen volt.
2020. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!