Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek még időben cseleke...

Szerintetek még időben cselekedtem a bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Tegnap késő délután a szüleim haza hoztak egy kiscicát, ami kb. 2,5 hónapos lehetett.

Simogattuk, játszottunk vele, aztán kb. 11 fele észrevettem, hogy valami nagyon gyorsan mozog benne. Gyors utána nézéssel világossá vált, hogy ez bizony bolha. Voltak rajta vöröses-barnás pöttyök, tehát egyértelmű volt.

Szüleim kb. le se tojták, mert hogy volt már egy korábbi kutyájuknál, akkor se lett baj az embernek, pedig ők együtt aludtak a kutyákkal és láttak is bolhákat pattogni.

Tiszta sor, DE én nem akarok bolhás lenni, mert sem a barátnőm kutyáját, sem a főbérlőnk(ahova szeptemberben megyünk) kutyáját nem akarom megfertőzni bolhával.

Na most annyiba belementek, hogy megfürdették bolhaellenes samponnal, amig én a nappalit kitakarítottam nagyjából, mert kb. itt járt-kelt a cica.

Ma délután megfürdették és állítólag szabályosan ugráltak le róla a forró víztől és a bolhaírtós sampontól a bolhák.

Persze átnéztük, így is van benne, de csepegtettünk a nyaka tövébe a gerincénél ilyen spot-onos cuccot, ahol sehogyan sem éri el, tehát nem nyalja le.

Én addig ugye takarítottam és azon a helyen, ahol sokat feküdt, nagyon sok apró kis fehér pontot találtam, amit bolhapetének tudok be.

Na most insecticide 2000-rel kicsit fújtam a forró vizes felmosóba, felmostam a nappaliban és alaposan kiporszívóztam a foteleket is, mert volt egyszer ma reggel, hogy ebben aludva találtam rá.

Felmosás és porszívózás után gyakorlatilag mindent befújtam insecticide 2000-rel, még a lépcsőket is, ahol esetlegesen járhatott.


Mindez kb. 1 nap alatt zajlott le, hogy ide került, ami szombat délután tegnap kb. 5-6 óra.

Holnap visszük el állatorvoshoz.


Szerintetek ennyi idő alatt elszaporodhattak a bolhák vagy még időben cselekdtem ellene?


Bárkinek van tapasztalata macskabolhákkal, nyugodtan írjon, ha van ideje. Szívesen elolvasom.

Köszönöm!



2020. jún. 28. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Insecticidet kár volt a vízbe pocsékolni.

Minden mást jól csináltál.

Kissé olcsóbb megoldás a következő takarításhoz a Neostomosan . 1 ampulla 1 liter vízhez. Fújhatod, felmoshatsz vele, nem ártalmas rátok sem.

Ha maradsz az Insecticidnél, a takarítást meg kell ismételni még legalább 3x hetente 1x, hogy a lárvákból később kikelt bolhát is elpusztítsd.

2020. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feltakarítok én akár naponta is.

1 hét kell kb. a bolhalárváknak, hogy kikeljenek?

2020. jún. 28. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Neostomosannal a cicát is meg lehet mosni, de remélem nem szó szerint forró vízzel mosdattátok !
2020. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 08:22

A cicánál nem igazán jó a Neostomosanos fürdetés. Mivel a szert rajta kell hagyni megszáradni, a cica lenyalja és rettentően fog tőle nyálzani egy ideig.

2020. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bolha életciklusa. A bolha nősténye (1) lerakja a petéket a földre (2) vagy a kutyaólban, s ezekből egy hét leforgása alatt kikelnek a lárvák (3), melyek begubóznak. KÉT VAGY HÁROM HÉT MÚLVA A BÁB FELNŐTTÉ ALAKUL.

A heti ismétlés általában azért jó, mert, ugye nem minden bolha egyidőben petézik le. Bár nálad pontosítható a bolhásodás pontos ideje.

2020. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4-es, én nem ezt, hanem frontline-t használtam, de befújás után 10-30 percig törölközőbe csomagolva ültettem őket az ölembe, amíg megszáradtak, beszívódott a cucc.
2020. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják hogy akár egy évig is báb állapotban tud lenni a bolha. Tehát mindaddig nem mászik ki amíg gazdaállatot, embert nem érzékel a környezetében a levegőben megemelkedett széndioxid, illetve páratartalom miatt.

Szóval, nagyon alapos takarítás szükséges többször is. Nálam annyira elfertőzte két kóbor macska a hátsó kamrát vidéken hogy mindent ki kellett pakolni, felmosni, és még hónapokig, télen is találtam bolhát magamon ha bementem oda. Már azon gondolkodtam mit ehetnek akkor amikor nincs ott már semmi.

2020. júl. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!