Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek mi vált be macskák ellen?

Kinek mi vált be macskák ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Füvesítettem a hátsó kertet, plusz mögötte van leválasztva a veteményes, így a kutyák jelenleg nem tudnak hátramenni, ameddig a fű ki nem jön rendesen.


Viszont azóta a szomszédok macskái ide járnak nyaralni hozzám. Teleszarják a veteményest, hemperegnek a fűmagban, terrorizálják a madarakat az itatónál és a már meglévő fűre okádják ki a szőrcsomókat.


Az "én kerítésem" 2 méter magas, azon nem jutnak át, viszont a hátsó szomszédból és a másik oldalról simán.


Kezdem baromira unni, hogy amikor gazolom a veteményest, akkor mindig belenyúlok a szarba (kesztyűvel). Már szóltam, de csak nevettek, hogy "háát ilyenek a macskák." Nem, nem ilyenek. Nekem is van 2 benti, szóval tudom, hogy nem normális, hogy a kertembe járnak óbégatni és dugni, plusz ide jönnek hányni és vécézni.


Mondtam neki, hogy átrakom a kutyáimat a kerítésen szarni, végülis ugyanaz a kettő. Azóta átdobálom neki a macskaszart amit találok, de valahogy ez sem hozott eredményt.


A kutyáim egy helyre járnak, plusz napi 2x összeszedem, mert az 1 éves gyerek totyog a kertben és feltételezem a macskái féreghajtva meg oltva sincsenek.


Mi a megoldás? Van mozgásérzékelős locsoló? Használ? Macskariasztó? Az nem zavarja a kutyákat?


A múltkor az egyik beleesett a medencébe (leszedtem a tetejét hogy kitakarítsam), alig bírtam kiszedni, mert fújt meg karmolt...kezd nagyon elegem lenni. 😡


Szóval bármilyen tanácsnak örülnék...


2020. ápr. 23. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Szépen megmondod a szomszédnak,ha mégegyszer átjön a macskája feljelentést teszel!mert megteheted!mindenki köteles a saját telkén tartani a háziállatát,,ez alól a szomszédod sem kivétel,a mozgásérzékelős locsoló jó ötlet,biztos elzavarná őket🙂
2020. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Erre is gondoltam, de egy sokáig elhúzódó jogi szarság nem biztos, hogy eredményre vezetne. Ráadásul annyira piti ügy, hogy szerintem ki is röhögnének. :D


Bántani nem akarom, meg a kutyák is macskabarátok, csak maximum elkergetik ha látják hogy átjön(nek).


Lehet kipróbálom ezt a mozgásérzékelős locsolórendszert.

2020. ápr. 23. 09:23
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
áram
2020. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Villanypásztor, vagy ha esetleg megint látod őket engedd oda a kutyákat. Pár alkalom után inkább elkerülnek majd
2020. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A villanypásztor nem rossz ötlet. 🤔 és elég lenne csak a hátsó kertet körberaknom, amíg nem tudnak hátramenni a kutyák. A veteményes körül meg meg is hagynám állandóra.
2020. ápr. 23. 10:04
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

En a villanypásztort nem javaslom.Hogy miért nem?:mert nálunk az egyik szomszédnak ugyan ez volt a problémája és villanypásztorral körbekerítette az egész kertjét.A szomszéd kutyája már nagyon idős volt és nekiment a kerítésnek és a villanypásztor működött és a kutyát annyira megcsípte/megrázta hogy elpusztult.Tény hogy rengeteg betegsége volt de akkor is meghalt.A kutyus gazdája feljelentette az áramos bácsikát és a bácsinak fizetnie kellett.

Én azt javaslom hogy ha látod hogy eppen ott van a macska akkor öntsd le vízzel,üss oda neki persze ne nagyot csak éppen akkorát hogy érezze,esetleg enged rá a kutyákat.Nálunk ezek váltak be.Ha a szomszéd ebből nem veszi a lapot akkor az már az ő hibája

2020. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

6.-nak.


Ne kamuzz, semmi baja nem lesz tőle, hacsak nem súlyosan szívbeteg az állat.

2020. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A villanypásztort a saját telkemen belül gondoltam nyilván. Az én kutyáim nem mennek oda, a szomszédé meg csak nem fog átjönni. Ha meg igen, azzal nem tudok mit kezdeni.


Csak az bosszant, hogy nem azért etetem télen a madarakat meg itatom őket nyáron, hogy a hülye szomszéd macskái átjárjanak terrorizálni őket, felmásszanak a fára a fészekhez.


Egy halom paradicsomot és paprikát + még jópár zöldséget nevelgetek már lassan 1 hónapja, nem azért, hogy a macska hemperegjen a veteményesbe, letörje vagy odajárjon vécézni.


Van hátul a kertben egy fa szerszámosház, olyan tömény macskahúgyszag árad onnan, hogy inkább felgyújtanám az egészet a francba, még nem találtam meg a szag forrását...

2020. ápr. 23. 12:38
 9/12 A kérdező kommentje:

Zara45! Ha átjön az én portámra a szomszéd állata és agyonvágja az áram (ami a villanypásztor esetében kizárt), akkor hiába jelent fel, semmi keresnivalója nem volt nálam, a saját portáján kellett volna tartania.


Ha teleengedem a medencét nyáron vízzel és a macska belefullad mert nem tud kimászni, akkor ennyi erővel ezért is fel lehetne jelenteni.


Vagy ha nem lennének macskabarátok a kutyáim és szétszednék a szomszédok macskáit, azért sem tudnának szólni, mert elvileg nálam lenniük sem lett volna szabad.


Bántani nem akarom őket, mert elmítettem, hogy nekem is van 2 bent, pusztán csak nem szeretem a macskaszart a veteményesemben, a kihányt szőrcsomót a füvemen stb.


Ráadásul akinek az ivaros macskája óbégat a kertben, az nem hiszem hogy költ olyan apróságokra mint az oltás és a rendszeres féreghajtás és a sajátjaimnak sem akarok behozni semmit.

2020. ápr. 23. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha a fán lévő fészket akarod védeni, akkor simán tekerj a fára szöges vagy pengés drótot. Garantáltan leszoktatja a cicust a mászásról!


[link]

2020. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!