Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól és mivel kell a...

Mikortól és mivel kell a kismacskákat etetni?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást? És először mivel? Olvastam, hogy kismacskáknak való tápot adjunk,de én csak olyanokat találtam amik 2 hónapos kortól vannak. Addig mit lehet adni egy kiscicának?

2020. jún. 30. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Az junior tasakok megfeleloek nekik, es sok valasztek van
2020. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
2 hónap a levalasztás akkor 8 hetesek , 9 hetesen önallósodnak ekkor lehet elajándekozni . Junior táp a jó , a zacskos tasskos mind szója - zselé - víz . Kaphanak néha hideg tejfölt nyers cs zuzát szivet . Premier tapok optimálisak . A tvs Whiskas stb meg az olcsok trágya hulladékok szó szerint .
2020. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én a közel boltban voltam, ott whiskas macskakaja volt de arra azt volt ìrva, hogy 2-12 months. De akkor a whiskas termékek nem is jók?

Meg hányszor kell neki egy nap? 3 hetes volt tegnap és azt olvastam, hogy ilyenkor már apad az anyamacska teje és lehet kezdeni a hozzátáplálást. Csak nem tudom, hogy hányszor. Meg milyen mennyiséget.

2020. jún. 30. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

sima boltban nem kapsz nekik megfelő ételt. Állateledeles boltban vegyél nekik "starter" vagy "mother&babycat" ilyesmi feliratút, ezek az indító/hozzátápláló eledelek, amit először ehetnek. Ezeket akár laktózmentes tejbe is megáztathatod nekik. Az, hogy mikor kezdik enni, az változó, volt kiscica, aki már 3 hetesen, de volt, aki csak 6 hetes kora után kezdett enni. Nem szabad erőltetni, csak tedd ki napi 3x az anyjuknak az áztatott kezdőtápot és majd rákapnak maguktól, ha készen állnak.

Jó cicázást:)

2020. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Akkor nem erőltetek semmit, csak olyan kis vékonykáknak néznek ki, bár lehet azért mert már nőttek. Meg az ujjamat harapdálták, de lehet csak játszottak. De akkor holnap be is vásárolok. Meg még annyi, hogy hányszor kell nekik adni. Vagy csak tegyem ki és eszi amikor akarja.
2020. jún. 30. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Napjában 3x, amikor az anyjuknak adod, majd kiszolgálják magukat. Mert mellé még szopiznak is. De lehet, hogy kevés az anyuknak a teje, ő mit kap és hányszor? Neki is majd indító(babacica és szoptatós tápot adj, ahogy már írták.
2020. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az anya macska 3x kap. Reggel meg este egy nagyobb adagot délután meg kisebbet. Meg vìz és száraztáp mindig van neki. Egyébként nedves tápot eszik, összekeverem valamikor rizzsel vagy tésztával, kenyeret, levest, főtt húst, macskatejet, meg tudom, hogy cicának nem jó csontot adni, de a főtt szárnyát azt szereti ropogtatni. De akkor neki is beszerzek olyan macskakaját ami erre a szoptatós időszakra van. Köszönöm a válaszokat :)
2020. júl. 1. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!