Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a Cicám? Kb 1 hónapja...

Beteg a Cicám? Kb 1 hónapja a Cicámnak székrekedése volt amit kis műanyag darab okozott!

Figyelt kérdés
Elvittem állatorvoshoz, sikeresen túl is lett a dolgon! Kapott szurikat, és végre kijött aminek ki kellett jönni! Pár hétig rendben is volt. De kb 1 hete megint eléggé kedvetlen, eszik,iszik,füvezik, van széklete rendesen, pisil is ahogy szokott. Viszont bágyadt, rengeteget alszik. Ez egyidőben történt a kánikula beköszöntével,erre is gyanakszom. Vissza vittem az állatorvoshoz de nem talált rendellenességet! Valaki tapasztalt már hasonlót? Lehet hogy depressziós?

2020. júl. 12. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a kánikula. Az én kutyám is ugyanígy bebágyadt, de ahogy lejjebb hűlt a levegő, újra a régi. Nem bírja a kánikulát, lemenni se akar olyankor és igen, szinte egésznap alszik.
2020. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A nagy melegben ilyenek. Nem tudnak lihegni sem izzadni ezért keveset mozognak, fekszenek egész nap valami hűvös helyen. Alig esznek. Ha a doki szerint nincs baja, akkor remélhetőleg tényleg nincs is.
2020. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a hőség miatt lustább, a mieink is sokkal többet alszanak a nagy melegben.

Egyébként még évekkel ezelőtt olvastam hogy a piszkos alom miatt depressziósak lehetnek a macskák, szóval nem árt erre is figyelni, bár kétlem hogy ne foglalkoznál ezzel, csak gondoltam megemlítem.

Esetleg még elviheted másik állatorvoshoz, de ha ez nem talált problémát, nem valószínű hogy van, tényleg lehet csak a meleg miatt tűnik bágyadtnak.

2020. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez az első nyara ezért arra is gondoltam hogy szegénykém nem tud vele mit kezdeni! A depresszióra azért gondoltam mert az elmúlt hetekben sok minden összejött pl a " dugulása", én is beteg lettem és akkor nagyon sokat hozzám bújt, de a meleg is akkor jött. Hát nem tudom...

Az orvos azt mondja semmi szervi baja nincs, meg is ultrahangozta. De valóban nincs tünete a bágyadtságon kívül.

Benti Cica, az alomra figyelünk nagyon mert ha egyszer bele k@kil szól ha újra menni akar hogy takarítsam ki. Erre én szoktattam rá mert napi többször is kitakarítottam, szóval megszokta hogy tiszta. És most már nem hajlandó bemenni ha van bent k@ki.:)

2020. júl. 12. 18:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szerencsés cicád van kérdező! :) Mindennek fényében, szinte biztos hogy csak a meleg miatt depizik, de szerencsére a napokban felfrissül a levegő (már ha Magyarországon laksz), hátha ettől felevelenedik a macskád is.

Amúgy esetleg kedveskedhetsz neki a hőségben jéggömbbel ( https://www.youtube.com/watch?v=iMhk6JNB1IA)

2020. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Köszönöm a válaszokat is!

Remélem tényleg szerencsés és remélem jobban lesz!

Próbálok mindent megtenni érte,Imádjuk! :) Még csak 11 hónapos! Széltől is óvjuk!

Bevallom sok cica betegségnek utánna néztem a neten és riasztó dolgokat lehet olvasni. Viszont nincs tünete!

Az is lehet velem van a baj :) Túl aggódom....

2020. júl. 12. 19:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Annyi még hogy az összes oltása meg van, fereghajtózzuk is.
2020. júl. 12. 20:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ha esetleg valaki még követi az eredeti kérdésem,lenne egy újabb! Vissza vittem a Cicám az állatorvoshoz mert azóta nagyon le is fogyott. Annyira hogy látszik a gerince stb. Viszont ugyan úgy nincs más tünete mindent úgy csinál ahogy szokott. Az állatorvos megint csak nem talált semmit, most azt mondta valószínüleg a meleg miatt fogyott le. Valaki tapasztalt már ilyet? Kislány és nincs még ivartalanítva, most nyáron szerettük volna de nem merjük az "állapota" miatt. Tényleg lefogyhat a meleg miatt, ennyire? Vagy túl aggódom?
2020. júl. 31. 06:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy másikhoz, mert akàrmi miatt is van, az semmiképp sem normális, hogy úgy lefogyjon, hogy látszik a gerince.
2020. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kilencessel, mindenképp vidd el másik állatorvoshoz.
2020. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!