Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 és fél hónapos cicának...

2 és fél hónapos cicának bolhairtó?

Figyelt kérdés
A kiscicám bolhás, rengeteget vakarózik. Több helyen olvastam, hogy ilyen kicsi cicának még nem lehet olyan bolhairtót adni, mint a nagyoknak. Megfürdettem, rövid időre javult, de újra sok mászik benne. Valakinek valami bevált praktika?

2020. júl. 16. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Először ha az bevált egy kis ideig fürdesd meg és utána alkalmazd ezeket.


Évtizedekkel ezelőtt nem voltak tele a boltok polcai különféle parazitairtó, illetve -megelőző készítményekkel. A lelkiismeretes állatbarátok azonban már akkor is megpróbáltak védekezni az emberre, kutyára, macskára és ezekkel egy közösségben élő más állatokra sem veszélytelen paraziták ellen.


Az 1:2 arányban összekevert almaecet és víz az egyik leghatékonyabb bolhaírtó szer. Ami még külön figyelemreméltó, hogy olcsóbb, mint a gyári készítmények, és nem tartalmaz esetleg káros kémiai anyagokat.


A dél-európai országok háziállattartói hagyományosan használják erre a célra a különféle illóolajokat. Bevált recept, hogy 1 evőkanál olívaolajhoz 2-3 csöpp levendula- és eukaliptuszolajat kevernek, és időnként ezzel bedörzsölik a kutya vagy macska nyakát, hajlatait, hasát.


A bolha és tetű elleni – mai, korszerű technológiával gyártott – nyakörvek szintén a régi tapasztalatokhoz, ősi receptekhez nyúlnak vissza.


Akinek kedve van, maga is elkészítheti. Az állat nyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem műszálas textil zsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni:


2-3 csöpp levendulaolaj (vagy friss levendula)

1/2 teáskanál kakukkfű (ha van, akkor friss!)

1 kávéskanál édeskömény,

1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagyma,

1 teáskanál tiszta alkohol (vagy vodka)

A keveréket annyi szénsavmentes ásványvízben kell tenni, hogy az a belehelyezett kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán az állat nyakára (kutyák esetén a nyakörv mellé) kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen.


A "nyakörvet" majd csak megelőzés képpen használd szerintem, miután sikerül kiirtani, illetve a többit is használhatod később is megelőzés képpen is

2020. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell praktika, nem is használna. Menj be az első állat- eledelesbe, boltba, patikába ott segítenek. Pld. Frypryst-al 2 napos kortól kezelhető.
2020. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy #1 vagyok , és én úgy emlékszem, hogy tavaly a mi kiscicánk már voltak 2,5 hónaposak, amikor láttam az egyikből kiugrani valamit ('lehet nem az volt és nem.is nagyon vakaróztak ) és akár csak megelőzés -képpen is bementünk az állatgyogyszertárban és adtak sprayt ellene, vagy rájuk. Illetve ugye az anyjuknak cseppet a nyakára. Ilyen sprayt lehet kapni az inter spar ban is. Ettől nem lesz semmi bajuk a cicusoknak, csak annyi hogy nagyon ítéljék a szagát, tehát talán jobbak a házi praktikák...
2020. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy meg használ. 1, tapasztalat 2, szerinted régen mit használtak?

De igen, lehet választani mást is, csak lehet jobb a cicusnak ha természetes bolhairtoja van nem ilyen bolti vegyszerek

2020. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A macska számára némelyik illóolaj mérgező! Ne csepegtess rá, kérlek. Nem az a lényeg, hogy természetes-e, hanem, hogy hasznos, káros, semleges. Fyprist cseppentős mehet rá 8 hetes és vagy 1 kg-ostól.
2020. júl. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen,d e ezek nem mérgezők, én is használtam már őket.
2020. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Szereztem olyan irtót amit lehet kiscicának is, el is tűntek róla a bolhák. :)
2020. júl. 18. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
És porszívózhatod ki a szőnyeget, lakást mert biztosan elszórta a petéit is ami rengeteg és csak a megfelelő pillanatra vár hogy kikeljen és téged összecsípjen a gatyád)/bugyid alatt és a cicát visszafertőzze bolhával.
2020. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!