Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának mi baja lehet ha...

Cicának mi baja lehet ha kutya bolhairtóval fürdetem meg? (lent)

Figyelt kérdés
Pár bolhát láttunk a cicámba, ezért száműztük a szobából és kiporszívóztunk mindent. Venni akartam neki bolhairtó sampont és nyakörvet, utóbbi sikerült is, előbbit állatpatikában is kerestem de nem tudtak adni, csak olyan tarokra cseppentőset, de azt csak akkor lehet alkalmazni miután bolhátlan a cica. Elmentem másik boltba, ott a hülyep*csa (elnézést) eladó rám sózott egy kutya sampont, pedig nyilvánvalóan közöltem hogy cicának kell, de nem volt időm elolvasni pontosan, de megnéztem rá is van írva hogy macskákon nem alkalmazható. Esetleg ha jobban higítanám? Mi baja lehet tőle? Esetleg más már csinált ilyet? Ötletem sincs hol találnék macskasampont ami bolhák ellen van. Ha csak a nyakörvet rakom rá is kipusztulnak belőle vagy az csak megelőzésre van?
2014. márc. 25. 13:23
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Menj vidd vissza a sampont, kérd vissza a pénzt. Vegyél 1 fiola Neostomosant, azzal bolhátlanzthatod a macskát, és aztán jöhet a csepp vagy nyakörv
2014. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a nyakörv használati utasítását, elvileg meg kell, hogy ölje a már meglévő bolhákat is.


Ha az adott sampon nem használható macskákon, akkor ne használd, próbáld meg visszacserélni. Ha már nem tudod, vegyél neostomosan oldatot és az utasítás szerint higítsd fel és azzal mosd át a macskát. Leöblíteni nem kell, de mindenhol vizes kell, hogy legyen (szemre, fülre ugye vigyázni). Ez kiöl belőle minden bolhát néhány óra alatt és nagyon olcsó. A hatás csak 2-3 napig tart, de úgyis rajta lesz a nyakörv, ami megelőzi az újrafertőződést.

2014. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kinti cicóm van,ezért a bolhairtó nyakörv mellett 2 hetente használok ilyen bolha-kullancs elleni port. Ezek eléggé jók.
2014. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utána kell olvasni, van olyan bolhairtó hatóanyag kutyára, amitől elpusztulhat a cica!
2014. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!