Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges helyreállítani a...

Lehetséges helyreállítani a kapcsolatot egy traumát átélt macskával?

Figyelt kérdés
Van két kinti macskám, az egyiket még egy éve valaki bántalmazhatta, mert nem szereti ha hozzáérnek (azóta), remeg egyet, ha valaki hozzáér. Csak kajáért jön már haza, és nappal nagyon ritka látni itthon. Az egyedüli módja, hogy saját akaratából közel jöjjön, ha a kap valamit amit szeret. Mit gondoltok, érdemes próbálkozni valamivel, vagy inkább hagyjam?

2020. aug. 2. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Mivel kinti macska... így szerintem sokat nem tudsz tenni. Ha benti lenne, lehet egy év alatt rájönne, hogy nem kell félni, nem lesz gond, jó helye van ott, de mivel kinti, így maximum kajáért megy.


A néhai macskám, apám volt cégéhez ment oda, véletlenül odatévedt, aztán kapott ételt, vizet, tejet, és máskor is odament, míg végül, amikor árvíz volt, nem hagyta ott, hanem hazahozta, mivel más nem fogadta be. Több mint egy évig tartott, míg egyáltalán elkezdődött valami, addig legtöbbször elbújt, utálta amikor a közelébe mentem. Két évbe telt az igazi áttörés, amikor először, nyáron, a 38 fokos melegben az ölembe feküdt (közben rajtam takaró). Nem mertem megmozdulni.


Így, hogy kinti macska, szerintem nem sokat tudsz vele mit kezdeni.

2020. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem, kint elvadult. Fogalma sincs, hogy az emberi kéz simogatást is ad.
2020. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinti macskával nem.
2020. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen benti cicá és hozzádszokik
2020. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kinti cicák valóban óvatosabbak. Ha beszoktatod a lakásba, akkor visszaszelidülhet, de így nem biztosan. Vagy elfogadod ilyennek. A miénk sem egy ölbecica, nem is dorombol, de a simit imadja. Nagyon türelmes kis jószág. Én elfogadtam, hogy ő ilyen lett, ezzel a "hiányossagával" élek :) Kinti-benti.
2020. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igaz mivel kinti nagyon nem lehet sokmindent csinálni.. majd idővel vagy visszaszokik, vagy nem. Nekem elég az, hogy egészséges, és néha látom azért :)
2020. aug. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!