Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy korábban...

Hogyan lehet egy korábban nagyon jó, de időközben elromló kapcsolatot hosszú idő után helyreállítani?

Figyelt kérdés

Elrontottam egy nagyon jó barátságot valakivel, aki egyszer nagyon fontos volt nekem.

Egy idő után folyton negatív voltam a jelenlétében (egy félresikerült ismerkedési szál miatt) és idővel ő is átvette ezt a hangulatot tőlem és ugyanilyen lett az én jelenlétemben (hivatalosan sosem vesztünk össze).


Bár évekig szinte egyáltalán nem kommunikáltunk vagy találkoztunk, de sajnos sok idő elteltével is még mindig ugyanezt váltom ki belőle, annak ellenére, hogy nagyon sok energiát toltam be az önfejlesztésbe, hogy jobb ember és pozitívabb személyiség legyek. Az új kapcsolataim emiatt eleve jobbak is, a meglevők egy része is jobban elmélyült, de nagyon zavar, hogy ezt a valakit, akivel elég mélyen ismertük egymást a saját hülyeségem miatt talán végleg elveszítettem.


Hogyan tudnám újra kiépíteni a barátságot ezzel az illetővel? Eleve nagyon ritkán találkozunk a baráti társaságban, de ha legközelebb találkozunk, akkor szeretném jól kezelni ezt a helyzetet, mert fontos lenne nekem.


Szerintetek lehet még ugyanolyan (vagy akár jobb) a kapcsolatunk, vagy erről végleg tegyek le? Tudnátok mondani tippeket, vagy hogy ti hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt?



2017. júl. 20. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem lehetetlen. gondolom ő is változott, te is változtál, más a gondolkodásmódotok is, más a környezet stb.


viszont úgysem tudnál attól elvonatkoztatni, hogy te őt ismered nagyon régóta, közben valójában meg semmit nem tudsz róla, mert több év kiesett. keresnéd azt az embert, aki régen volt, és tök jól elvoltál vele, és nem találod.


ugyanez igaz rá is. elkönyvelt téged egy fajta embernek, ami nem tetszik neki, viszont azt ő sem tudja, hogy miben változtál, és az jót tett-e.


ez az egész akkor működne, ha teljesen el tudnátok felejteni azt, hogy ti valaha is ismertétek egymást, és mint 2 új ismerős ismerkednétek meg, ez meg így kivitelezhetetlen.

2017. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, értékelem, de szerintem biztos vannak rá módszerek...
2017. júl. 20. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Fogjál egy tányért, kérdező. Megvan? Akkor most vágd földhöz. Oké. Most guggolj le, és kérj tőle bocsánatot. Mi történt? Összeragadtak a darabok?
2017. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de az eddigi válaszolók vagy nem tudnak mondatot értelmezni, vagy valamit NAGYON félreértettek...


Nem azt kérdeztem, hogy "Hogyan NEM lehet...?", hanem azt, hogy "Hogyan lehet ...?".


A további kommenteket ennek megfelelő értelmezésben várom.

Értelmesebb kommentelőknek előre is köszönöm a segítséget!

2017. júl. 21. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig pont azt próbálom elmagyarázni, hogy NEM lehet. A bizalom nagyon törékeny valami. Évek munkája kell a felépítéséhez, s egy pillanat elég a lerombolásához. Itt nem működik a Ctrl+Z billentyűkombináció, kérdező. Tanulni kell az esetből (ezt már megtetted) és már jobb emberként továbblépni.
2017. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, csak hogy értsd, itt nem történt semmi olyasmi, hogy pl. megcsaltam, vagy elütöttem a kutyájáját, vagy fojtogattal alvás közben vagy hasonló..


Egyszerűen csak szar passzban voltam akkoriban, amikor rám volt hangolva és átvette ezt a hangulatot és most akárhányszor találkozunk ugyanazt tükrözi vissza mint amit évekkel ezelőtt én sugároztam őfelé..


Tehát NEM játszottam el a bizalmat, csak a múltbeli negatív kisugárzáson tette meg a hatását és sajnos hat a jelenre is...


Szval most már válaszolna valaki rendesen is a kérdésre?

2017. júl. 22. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok... Szerintem nem lehet.. legalábbis annal a szemelynel, akivel en jartam igy.. biztos nem.
2017. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!