Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy most, augusztus...

Normális, hogy most, augusztusban is nagyon hullik a cicám szőre?

Figyelt kérdés
Azt elfogadom, hogy tavasszal, nyár elején hullik, de most már miért? Ez természetes vagy nem? Benti cica és tényleg döglesztő meleg van, de azért mégis... Étvágya is csökkent (mondjuk a miénk is :-)), szóval nem tudom, hogy mennyire elfogadható ez az egész.

2020. aug. 7. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Az én macskámnak is nagyon hullik a szőre. Mondjuk tavaly nem volt ez. De amúgy egészséges a macsja szóvál szerintem igen.
2020. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
macska*
2020. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően normális, igen. Viszont ha eddig nem így volt, és/vagy az étvágya egyik napról a másikra csökkent, akkor mutasd meg állatorvosnak a cicát.
2020. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És a tiéd étvágya is csökkent és fogyott is? Mert az enyémmel ez van.
2020. aug. 7. 14:48
 5/8 A kérdező kommentje:
3: Nem egyik napról a másikra, állatorvos meg 9-től lesz. Volt húgyúti fertőzése, egyszer 1 hónapig, 3 hét után meg egy újabb, 2 hetes időszakra. Állatorvosi gyógytápot eszik, szerintem nem rajong érte. De legalább a pisije már nem véres. Nem is akarok most egy ideig visszatérni az ivartalanítottra. Biztos ami biztos.
2020. aug. 7. 14:51
 6/8 A kérdező kommentje:
(Na, meleg van, pontosítok: a húgyúti fertőzés miatt először egy egyhónapos antibiotikum-kúrája volt, aztán 3 hét szünet, visszajött a rózsaszín pisilés, ezért kellett újból antibiotikumozni, de akkor már csak két hétig. Nem utálja a "felírt" gyógytápot, de látom rajta, hogy van, hogy enne, de nincs ehhez kedve. A régi, ivartalanítottaknak szóló kellene neki, de attól ugye, 3 hét után ismét visszajött a baj. Mást meg nem merek adni, másik állatorvos szerint ez a gyógytápot lehet huzamosabb ideig is adni. Szóval sajnálom szegénykét, nem tudom, mit csináljak. De amúgy, tényleg: pokoli meleg is van és nincs légkondink).
2020. aug. 7. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám nyáron fele annyit se eszik, mint télen, brutálisan vedlik és lefogy. Télen meg olyan lesz, mint a kis macik a star warsban, folyton zabál, kövér lesz, és extra dús, tömött szőre lesz, és télen nem vedlik annyira. Ez minden évben így megy, szóval szerintem normális. Átlag házi macska.
2020. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: így néz ki a mi macskánk is. :-) Viszont hétvégén kipróbáltam: a "klasszikus", régi tápjából adtam neki egy kanállal(ami közreműködött a véres pisilésben) és sajna, bezabálta. :-( Örömmel! Szóval volna étvágya, csak a gyógytápot utálja. Annyira, hogy inkább nem eszik szinte semmit, mint azt. Ma elvileg lesz már doki, megkérdezzük. Mert ez így nem mehet tovább.
2020. aug. 10. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!