Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám folyton kint akar...

Macskám folyton kint akar lenni. Normális ez ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kinti-benti, 1 éves, ivartalan kandúr. Csütörtökig remekül elvoltunk, szokott rutin. Reggeli, utána lelép elvégezni a dolgát, aztán úgy felóra-óra múlva visszajön, bekéreckedik, hatalmasat alszik délig, aztán ismét eü séta vacsiig. Akkor alvás megint este 9-ig és ismét elkéreckedik. De péntek óta folyamatosan az udvaron alszik vagy szomszédol. Felénk se néz, max etetésnél, de nem marad meg a valagán.

Vasárnap volt egy kissebb eü. problémája, amire a doki adott fajdalom csillapítót és gyulladás csökkentőt. 4 napig szedte, Csütörtökön már nem, Szerdán már kutya baja se volt.

Kissé nyűgös volt gyógyszerezés alatt is, mintha hőhullámai lettek volna. Hol a hideg padlón feküdt elnyúlva, hol meg a fotelban. Nehezen is aludt, láttam rajta, hogy nem alszik olyan mélyen, mint szokott. Nem említi ezeket mellékhatásként a leírás. Amúgy étvágya jó, gyarapodott is, szemmel láthatóan semmi baja.

Megboríthatta a szervezetét a gyógyszer? Vagy csak a meleg miatt császkál odakint? De eddig is meleg volt, akkor meg nem akart kimenni, sőt élvezte a lakásban hűsölést.



2020. aug. 8. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Bagzas van. Attól még h herélt gorcsolhet, csak nem lesz kisszisza
2020. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lena7 ***** válasza:
64%

Az én ivartalanított kandúrom is szeret kint lenni. Az árnyékban szokott aludni 1 széken.


Meg az enyém is mindig váltogatja az alvó helyét. Van amikor az ágyon/kanapén fekszik, aztán amikor melege lesz, akkor kinyúlik a padlón és ott hüssöl.


Az is lehet,hogy észrevett kint valamit, ami érdekli. Nálunk például ilyen volt a kocsitakaró.


Szépen levolt téve a teraszra egy pár napig, erre a cicusom, aki szintén majdnem egésznap bent volt, elkezdett kijárkálni és játszani a kocsiletakaróval. Érdekes volt neki :D


Ha lett valamilyen új dolog hozva a házhoz, akkor lehet amiatt van.


A cicusodnak meg jobbulást kívánok! :)

2020. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 ki van herélve május óta, nem bagzik.


#2 ja tudom, hogyha valami izgi odakint, akkor azzal elvannak, de igazából nem csinál semmit. Alszik a bokrok alatt, amit idebent is megtehetne a fotelban, ahol lenni szokott. :/ Vagy az ágyban, kanapén, meg úgy kb bárhol, mert nincsen megtiltva neki.

Szóval olyan... Nah, eléggé antiszoc lett és nem tudom az okát.

Előbb is bejött úgy 1 órája, nyávog, hogy jelezi a kervényét, aztán kerül egyet a lakásban és kikéreckedik... Meg van zakkanva. Kissé erőtlenül is nyávog.

Még arra gondoltam, hogy talán hasmenése volt, az mellékhatása a gyógyszernek. Adhatok neki pl. Normaflore-t?Veseelégtelenséget is írt, de abba bele se merek gondolni. Az már csak kiütközött volna feltételezem.

2020. aug. 8. 23:06
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha csak volt akkor felesleges, pláne, hogy az oka is ismert és már nem kap gyógyszert ami kiváltotta. Embereknek készített Normaflore nem adható macskának máskor sem. Endia paszta esetleg de jobb ezt állatorvossal egyeztetni. Szerintem egyenlőre hagyd had tegye amit szeretne lehet, hogy pár nap és visszazökken a régi megszokott kerékvágásba minden.
2020. aug. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!