Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik konzerves macskakaját...

Melyik konzerves macskakaját tartod jónak, ami nem is olyan drága?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 16:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
Darling. Az százvalahány forint, bár inkább a 200-hoz közelít, viszont jó, és a no name olcsó kaják se sokkal olcsóbbak. :)
2010. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én olyat szoktam venni, amilyet szeretnek, nem tudok, ezek mennyire jók, de ők érzik, melyik ízlik jobban. :)


Olcsóbbak közül az enyémek szeretik a rossmanosat meg a sparos Kedvencet, meg a Darlingot, talán ez a legjobb, ami nem drága.

De amiket állateledelesnél lehet kapni olcsóbb fajtákat, azokat is megeszik, szerintem ez a legjobb választás, ha olcsóbbat akarsz venni.


Kicsit drágább a Kitekat, de még az sem annyira, mint mondjuk a Whiskas....


Én ezeket szoktam venni, bár konzervet egyre ritkábban kapnak (rájöttem, hogy annyi kis husit amennyit ők megesznek, kb. ugyanannyiért tudok venni a hentesnél, mint egy középkategóriás konzerv és azt jobban bírják, meg változatosabb is).

2010. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Felix mcsakatáp - kb. 280 ft, én állatkereskedésekben láttam, a Purina gyártja, nekem bevált
2010. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kitekat 220Ft, vagy whiskas 270Ft.

Ritkán kapnak felixet, vagy kippyt, ezek 300Ft-ba kerülnek.

2010. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 5. 18:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Aldi-ba lehet kapni a topix nevű német 400g-os konzervet 155 Ft-ért. Nincs benne semmiféle vacak mint (tartósítószer, színezékek, ízfokozók) a reklámozott vackokba pl.kitekat, darling, whiskas. És imádják a macskák.Ha jót szeretnél adni a macskádnak, akkor add nekik ezt.
2010. aug. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyelmeztetlek: Ne éhgyomorra olvasd a hozzászólásomat.


Szóval, a kommersz, médiában reklámozott macska- és kutyatápok (amelyekre nincs ráírva, hogy emberi fogyasztásra is alkalmas húsból készülnek) két fő alkotóanyaga a következő:

- veszélyes hulladékként kezelt, ezért összegyűjtött (akár oszlásnak indult) dögök, beleértve az elaltatott házikedvencek, illetve tetszőleges betegségben elhullott állatok hulláit is,

- húsipari melléktermékek, azaz minden, ami az állatokból megmarad, miután lenyesték az emberi fogyasztásra alkalmas húst (gyomor, belek, paták, stb).



Szépen összefőzik, ami elpusztítja a baktériumokat, viszont az elpusztult baktériumok termelte toxin bennemarad.


Nyami.

2010. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Forrás:

Ann Martin: Food pets die for

2010. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valaki kérdezte itt, miért nincs egér, kutya, stb. ízű macskatáp.

Van. Csak nem írják rá. A belérekott bárány, nyúl, csirke, stb. hús aromáktól (vegyi anyagoktól) még a táp tartalma: döglött kutya, egér, macska, stb.

2010. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A legszebb az egészben, hogy az oszlásnak indult dögök hőkezelése minden tápanyagot kiöl a baktériumokkal együtt (marad a toxin), ezért minden tápanyagot, vitamint utólag adnak hozzá, a tartósító szerekkel együtt.

Az így készült protein trutyi steril és szinte zsírmentes. Utóbbit emberi fogyasztásra alkalmatlan zsiradékokkal pótolják (pl. lejárt szavatosságú, ill vendéglátóipari hulladék zsiradékok), illetve a dögtrutyi készítésének az elején lefölözött zsírokkal.

A szinte húst nem is tartalmazó vágóhídi melléktermékek használata miatt az ásványi anyagok egyensúlya a dögprotein löttyben felborul, amit utólag állítanak helyre sacc per kb. ásványi anyagok (pl. foszfor) hozzáadásával.


Az így készült szemetet úgy etetik meg a macskákal, hogy beleraknak valamit, amire azok buknak. Egyik macska a tonhalolajra bukik (ami nagyobb mennyiségben felzabálja a testében az E vitamint, és hiánybetegséget kap), másik másra, de mindegyiket meg lehet fogni valamivel, hogy "boldog tápos macska" legyen.

2010. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!