Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szalad a macskám ha...

Miért szalad a macskám ha hallja a víz csobogást?

Figyelt kérdés

Egyszer fürdettük eddig bolhairtóval a 2hós macskánkat, de nem igazán élvezte, próbált menekülni, de nem volt vészes.

Viszont mindig, ha kezet mosok vagy fürdővizet engedünk, egyből szalad a fürdőbe és ágaskodik, nézi, mit történik. Akár egész fürdésidő alatt ott ül, figyel, van, h a kád szélére felugrik és nézi a vizet.


Nem gondolnám, hogy be akar ugrani vagy viezezni/pancsolni akarna... nem is élvezte a pancsit szerintem a bolha ellen. Vagy mégis?



2020. aug. 13. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem élvezte, de szerintem rájött, hogy nem őt akarjátok fürdetni :D (akkor mennétek érte, felvennétek, vinnétek a vízhez...)


Vagy szimplán kíváncsi, vagy az is lehet, hogy aggódik érted. (neki rossz volt -> neked is rossz)

2020. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik macska nálunk is ilyen. Ha megnyitjuk az udvaron a vizet (kinti cicák), azonnal szalad oda. Ő pl. inni szeret, de nagyon sokat. Ha kannába engedünk vizet, beledugja a fejét és onnan is iszik. Nem fél a víztől, mert ha leöntjük, akkor sem szalad el, csak odébb megy kicsit 😃

Lehet, hogy a tiéd csak kíváncsi, és megnézi mit csinálsz ilyenkor. Vagy ahogy az előttem válaszoló írta, talán téged félt tőle, mert neki rossz volt.

2020. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inni szeretne. Sok macska csak a teljesen friss vizet issza meg. Nekünk is szívesebben iszik a kerti locsolóból, mint a kis tálkájából, pedig gyakran cserélem.
2020. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tusolás közben ugrik be mellém. Azt viszont utálja, ha ő fürdik.
2020. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3.

Akkor a mi macskánk nem tartozik a normálisak közé... bár ezt tudtuk eddig is 😃. A miénk csak a koszos, lehetőleg állott vizet szereti. És igen, kap friss, tiszta vizet. Amit megszagol, leül mellé, és ott nyávog, amíg ki nem öntöd, és nem kap a locsolásra szánt vízből, ami már ott áll egy ideje. A tiszta vizet csak nagyon ritkán hajlandó meginni 😃

2020. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem élvezte. Azért nézi

A) mert csillog.

B) a cicák ösztönösen vonzódnak a "mozgó" vízhez, mert az frissebb

2020. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!