Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél a macskám a házban?

Miért fél a macskám a házban?

Figyelt kérdés

Körülbelül idén nyáron lehet két éves, ivartalanított fiú cicáról van szó. Kicsi korában fogadtuk be, talán pár hónapos lehetett, azt hiszem. Régebben imádott a házon belül lenni, inkább ilyen kinti-benti cica volt. Viszont tavaly ősszel volt egy kerítés felújítás nálunk és akkor elszökött pár napra. Egyébként ezen kívül soha nem járt még utcán, maximum pórázzal. Tehát ha kint is volt a friss levegőn, akkor csak az udvaron volt, kerítésen belül. Viszont történt ez az ominózus eset, amikor pár napra elszökött. Nem tudom mi történt vele, de egy elég csúnya sebbel az oldalán tért vissza. Azóta már rég meggyógyult, viszont azóta egyre jobban retteg attól, hogy a házon belül legyen. Tél elején, decemberben még bejött egészen odáig, hogy a kazánházban eszi meg a kajájat, de csak akkor, ha nyitva van az ajtó közben. Viszont ez egyre rosszabb lett, már csak a kinti bódékban hajlandó enni. Amint behozom a házba rögtön néz az ajtó felé, nyávog, ha leteszem a konyhában összehúzza magát. Folyamatosan csak menekülne. Minden zajra felkapja a fejét, a tévétől is fél, pedig régen ha véletlenül ment, akkor mindig érdeklődve nézte, hogy mi az. Gondolnék arra, hogy azért van, mert kint szép idő van, de januárban is ezt csinálta. Semmi rossz nem történt vele házon belül, és a szökés óta ilyen fura. Már attól is fél, ha simohatom, csak odakint hagyja, hogy megsimítsam, idebent fél tőle. Az állatorvos szerint nincs semmilyen betegsége, nem tud semmit mondani arra, hogy mitől lett ilyen félénk.

Hónapokig próbáltam úgy visszaszokatni a macskát idebentre is, hogy a kedvenceit adtam neki, ha bejött, de nem. Max fél órát marad bent, ha a szobában van, simigatom, és nincs semmi háttérzaj, vagy mocorgás az egész házban. Mindezt úgy, hogy az udvaron egyébként ugyan úgy viselkedik, mint a balesete előtt, aztán ha behozom a házba, akkor szinte mintha egy tök másik macska lenne.


Mi lehet a baja? Hogy tudnék segíteni?



2020. aug. 13. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi rossz nem történt vele házon belül"


Vagy csak nem tudsz róla.


Ezek alapján valószínűnek tartom, hogy bezárták valahova - akár direkt, akár véletlenül - és onnan szerzett valami nagyon rossz emléket. Akár azt a csúnya sebet is.

2020. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, mármint azalatt az idő alatt, amikor "elszökött". Lehet el akarták lopni, vagy csak simán betévedt valahova.
2020. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy valahová be lett csukva. Csak azt nem értem, hogy akkor a kinti bódékba miért megy be teljes nyugalommal, ráadásul úgy, hogy felülről van egy rés, ahol könnyebb bennie, mint ki.
2020. aug. 13. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Passz, lehet az ő fejében teljesen más dolog a "ház" és a "bódé", ahhoz nem köt rossz érzést
2020. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!