Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskam kapart a hazban...

Ha a macskam kapart a hazban de nem szart be akkor szobatiszta? Sajnos talaltam a macskat, es vettem neki gelgolyot es azokat kaparta, ugy tudtam hogy kikell engedjem, es majd viszajott par perc mulva? Honnan tudom hogy nem fog beszarni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem alomtálcát és almot veszel neki? Akkor biztosan abba végezné a dolgát.
2016. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] ilyent vettem !
2016. dec. 21. 18:44
 3/9 anonim ***** válasza:
A macska az alomba először egy kis gödröt szokott kaparni, abba csinál bele. Valószínűleg ezen ügyködött éppen, mielőtt kiengedted.
2016. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen , csak kicsi talcaba tettem es emiatt nem tudta odacsinalni, most masba tettem , amugy a macska erzi hogy idakell csinalja a dolgat?
2016. dec. 21. 18:55
 5/9 A kérdező kommentje:
jaj be orulok pillanatilag , a macska odapisilt a talcaba !!! akkor oda is fog kakilni aztan mikor kell menjen?? :) jaj remelem es boldog vagyok hogy lattam hogy odapisilt
2016. dec. 21. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kakilni is oda fog, ha elég nagy az alomtálca, és tisztán van tartva. A macskák tiszta és értelmes állatok.
2016. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen tálcába tetted? Ha rendes alomtálcáról van szó, vagyis elég nagy és félreeső, nyugodt helyen van, akkor használni fogja.

Ahogy előttem írták, ez náluk egy rituálé :)

Kapar egy mélyedést, pisil, vagy kakil, aztán szépen betemeti a kis mancsával a végterméket. Utána pedig szépen megmosdik.

Ha tisztán tartod az almot, akkor nem akar majd máshová piszkítani.

Érdemes gyakran nézni az almot és minél hamarabb kidobni, ami nem oda való, mert elég kényesek az alom tisztaságára.

Az én cicám pl. szól, miután használta az almot, hogy legyek kedves kitakarítani :) vagyis addig jön utánam nyávogva, amíg nem takarítok.

2016. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na utolso , ez tenyleg erdekes ! :) csendben volt ma ejjel , es ma reggel odakakilt ! amugy egyelore egy karton dobozba tettem ! :)
2016. dec. 22. 09:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk, az, hogy "találtam egy macskát" a megfogalmazás miatt is nem kimondottan 6-8hetes kölyköt sugall, hanem legalábbis egy süldő-felnőtt macskát.

És az, amelyik idősebben is hagyja hogy "megtalálják" az kidobott, kiszökött, valahogy elgazdátlanodott szocializált "házimacska". Azok meg jellemzően mind megtanulták már, hogy használják az almot.

2016. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!