Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska elkaphatja a veszettség...

Macska elkaphatja a veszettséget ha megöl egy denevért?

Figyelt kérdés
Ma reggel próbáltam megmenteni a szobába betévedt denevért de nem sikerült ugyanis a macskám egy harapással megölte.Tudom,hogy a veszettség harapás útján terjed és MO-n nem számottevő a fertőzött denevérek száma. A macska 1 éves korában kapott oltásokat és most két éves. Szerintetek?

2020. aug. 15. 12:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Elméletben elkaphatta. Gyakorlatilag viszont kizárt.
2020. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"az is lehet hogy elkapta mert veszettül jó szakember"

Top komment! XD

2020. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Valaki elmondanà miért lettem lepontozva??
2020. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valakinek túl direkt volt a koporsós megjegyzés... Vagy valami denevér imádó állatvédő....
2020. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nos pedig a veszettség ellen nincs ellenszer... Ezért kellene komolyan venni.

Pusztító jàrvànyok címmel rá lehet keresni a video megosztón. Pontosan egy veszett denevér harapott meg egy embert, aki meghalt. Senki nem gyanította hogy mi volt a valódi probléma mert drogot is talàltak a szervezetében.

A szerveit 3 ember kapta meg. Mind a három meghalt...

2020. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
4-es vagyok, azt a választ is lepontozták, pedig megtörtént esetet irtam. Vannak idióták akik csak lepontozgatnak , én akkor is szoktam zöldet adni, ha mást irnak mint amit én, de elfogadható az érvelés, vagy valaki máshogy csinál valamit és a kérdésre válaszolva megosztja másokkal a válaszában.
2020. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10 éve az előző lakásomba beköltözött egy denevér család, a konyhai függöny karnisra a függöny mögé, meg repkedtek a lakásban, félelmetes élmény volt hajnalban egy bent repkedő denevérrel találkozni... Akkor olvastam utána, védett volt már akkor is, meg elég sok betegséget terjeszt, azon kívül undorító állatnak tartom. Szerintem a macska is elkaphatja ha hordoz betegsége(ke)t... Sikerült kipaterolni őket, azóta szúnyogháló van mindenhol, illetve másik házba költöztem, de ott is mindenhol szúnyoghálót rakattam. Itt is láttam denevért az udvaron sötétedéskor ősszel...
2020. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Gyógyszer valóban nincs ellene. Védőoltás létezik.

Illetve a tünetek megjelenése előtt is lehetséges oltàssorozattal védekezni.

Ha megjelennek a tünetek kicsi az esély, mesterségeskóma alkalmazásával próbálkoznak. (vitatott az alkalmazása)

Ha ismeretlen állat harap meg és nincs meg az állat akkor mindenképp elkezdik az oltàssorozatot, ha megvan akkor az állat karanténba kerül.

A gond az, hogy a betegség lefolyása nagyban függ a harapás helyétől.

2020. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%
Hát jah, ha homlokon harap egy veszett hörcsög az cumi!
2020. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
De itt most arról van szó,hogy a macska harapta meg az állatot nem fordítva. :D Macskán nincs semmi sérülés, miután megölte a jószágot azonnal elvettem tőle. 11/19. "Gyakorlatilag kizárt" Bővebben?
2020. aug. 15. 23:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!