Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska elkaphatja a veszettség...

Macska elkaphatja a veszettséget ha megöl egy denevért?

Figyelt kérdés
Ma reggel próbáltam megmenteni a szobába betévedt denevért de nem sikerült ugyanis a macskám egy harapással megölte.Tudom,hogy a veszettség harapás útján terjed és MO-n nem számottevő a fertőzött denevérek száma. A macska 1 éves korában kapott oltásokat és most két éves. Szerintetek?

2020. aug. 15. 12:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért tettem fel a kérdést mert nem vagyok benne biztos,hogy vér útján terjed-e a betegség.
2020. aug. 15. 23:16
 22/28 anonim ***** válasza:
42%

#11 vagyok.

Vér útján nem hiszem, hogy terjed, inkább valóban a nyál a jellemző, de mindenképp van esélye, ha egy veszett állatot fog meg a macska, DE!

A veszettség még a denevérek között is marha ritka, szinte semmi esélye, hogy veszett állat repült volna be hozzád. Ha pedig mégis, akkor a macska fertőződéséhez is még plusz valami nagy balszerencse kellett volna. Ennek ellenére, ha érdekel, hogy 0%-e, hogy elkapta, azt mondom, hogy nem, de nem is több, mint 0,000000000000001%.

Amúgy ha emiatt aggódsz, akkor el lehetett volna rakni a denevér dögöt és elküldeni bevizsgálásra (kamuzhattad volna, hogy megharapta a macskát). Ezt szerintem komolyan vennék, mert onnantól, hogy te a macskáddal élsz, akit megharap egy denevér te is ki vagy téve veszélynek. De ez tárgytalan, ha már nincs meg az állat.

2020. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Egyébként mennyi idő mire megjelennek a tünetek a jószágnál?
2020. aug. 16. 22:10
 24/28 anonim ***** válasza:
Nagyban függ attól, hogy hol harapta meg, hol van a sérülés. (milyen messze a agytól)
2020. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Pár naptól pár hét a lappangás átlagosan, de ha megjelennek, akkor már mindegy.

De nyugi, ne parázz, nem lett veszett a cica.

2020. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Na jó, túl nagy felelősség ilyet kimondani, mivel emberre is halálos, szóval nem tudom.

De én nem aggódnék.

2020. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
5 nap után semmi elváltozást nem látok a macskán, ezek szerint nem kapta el :)
2020. aug. 20. 00:56
 28/28 Doros ***** válasza:

Nem lett volna értelme a denevértetemet vizsgálatra vinni, mert ha azt mondja, a macskája ölte meg, akkor a macska legalább is kóterbe kerül legalább két hétre, karantén címén.

Ha meg nem a macskája ölte meg, akkor miért vinné be?

2020. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!