Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek nem drága?Ti...

Szerintetek nem drága?Ti mennyiért adnátok?

Figyelt kérdés
van egy cicás klub ahol egy nő main coon cicát adna el 70ezerért.Törzskönyv nélkül.Én szerintem ennyi pénzért ez nagyon drága.Én max 20ért adnám a helyében de alapból és tk nélkül én nem adnék el macskát.

2020. aug. 16. 12:15
A kérdező szavazást indított:
Drága
Olcsó
épp megfelelő
tk nélkül el sem adnám
57 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs tk akkor az nem main coon, hanem valami keverék.
2020. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát én speciel egyáltalán nem adnék-vennék macskát vagy kutyát pénzért mint valami tárgyat, de tudom, velem van a baj.
2020. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha adnám, akkor ingyen adnám.
2020. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Törzskönyv nélkül az nem MC, csak valami szaporított izé. Ilyenért nem adnék pénzt.
2020. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Macskát pénzért??? Nálunk falun ingyen van, csak hozd el.
2020. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindenképp fajmacskát akarnék venni akkor sem egy 'macska adok-veszek' csoportban (szerintem az ilyen csoportok is hülyeségek mert úgy bánnak ott a macskákkal mint a tárgyakkal, alkudoznak össze-vissza stb.) vennék, hanem normális, bejelentett tenyésztőtől aki törzskönyvet is ad.
2020. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Én állatott pénzért nem adnék el.
2020. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az árat a kereslet-kínálat határozza meg. Amire nagy a kereslet és/vagy kicsi a kínálat, azt magasabb áron lehet eladni. Ha én macskaszaporító lennék, akkor azért a legmagasabb árért adnám el, amennyiért még megveszik.
2020. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Az állatok pénzért való eladásával a világon semmi baj. Nyilván ahhoz, hogy az az állat létezzen és elválasztható állapotban legyen pénzt kellett költeni rá. Gondolok itt a szülőkre, az állatorvosra, a kajára, oltásokra, chipre (macskáknál ha jól tudom nem kötelező), alomra, stb. Aztán ott van a tenyésztő ideje, energiája. Tök megértem, hogy ez nincs ingyen, főleg ha valamilyen okból különleges állatról van szó. Ha olyat akarsz, amire nagy a kereslet és kicsi a kínálat, ott bizony "meg kell küzdeni" érte.

(Anyukám az interneten szokott eladni növényeket. Még egy cseszett cserepes virágnál is tud kialakulni árháború, ha valamilyen okból különleges és ritka. Nem vicc.)


De! Nem vennél ilyen csoportban fajtatisztának kikiáltott macskát és nem himi-humiznék a törzskönyvvel. Ha nekem valami nagyon spéci kellene, mert az lenne a vágyam, akkor ezt rendesen, tenyésztőtől, kutatás után, utánanézve, és igen... borsos áron is akár.


Ha azért annyira nem érdekel, hogy nekem XY díjas szülőktől való, nagy nevű macskám legyen, akkor keresnék menhelyit/utcáról összeszedettet/falusi macskát.


Kutyám van jelenleg, akit ugyan interneten találtunk, de kutyamentőknél. Igen, kellett fizetni, de alapvetően oltott, féreghajtott, chippel ellátott, ivartalanított kutyát kaptunk, amiket minden körülmények között megcsináltattunk volna amúgy is.

Erre hajlandó vagyok. De megbízhatatlan helyről hozni és gyakorlatilag a szaporítcsó becsszavára fizetni soha nem lennék hajlandó.

2020. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Mindenkinek ment a zöld.Én nekem us az a véleményem higy tk nélkül nem vennék mert nem tudja bizonyítani hogy fajta tiszta vagy csak jellegű.
2020. aug. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!