Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi májat ehetnek a cicák?

Mennyi májat ehetnek a cicák?

Figyelt kérdés

Kísérleteztem, hogy mely húst szeretik leginkább, és eddig a (főtt) csirkemáj és szív nagyon nagy befutó.

Az volna a kérdés, hogy ebből egy hónapban hányszor ehetnek?

Egyébként 80%-os hústartalmú alutasakot esznek rizzsel keverve, csak ezt néha unják.

Azt hozzáteszem, hogy egy nap 1x kapnak ilyet.



2020. aug. 18. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem az állatorvost anno, azt mondta, csak ritkán, inkább havonta 1x max 2x. Van benne sok hasznos anyag nekik, de ha ennél többször kapnak, akkor az már inkább ártalmas, mint hasznos.
2020. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondta a doki, hogy maximum heti egyszer kaphat. Nagyon szereti a miénk is, de A-vitamin mérgezést okozhat a nagy mennyiség, ami különböző csontbetegségekhez vagy akár halálhoz is vezethet...
2020. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Vigyázni kell a májjal, mert imádják a macskák, és függővé válhatnak tőle. Aztán már mást nem hajlandó megenni.

Embereknek is max hetente, kéthetente egyszer ajánlott. Túl sok A-vitamin van benne, ami már káros lehet, illetve a máj a méregtelenítő szerv, tehát méreganyagokat is nagy mennyiségben tartalmaz.

2020. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti egyszer csirkemájat.


Nyersen.

2020. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Naponta ne adj, belepusztulhat.
2020. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!