Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska halálra unja magát,...

Macska halálra unja magát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy macska tesvérpár nálam, lassan 2 évesek lesznek, ~4 hónaposan kerültek hozzám, előtte nem volt semmi háziállatom. Kandúr és nőstény, mindegyik ivartalanított. Állatorvos nézte őket, testi bajuk nincs.

Egyedül lakok egy 50m2-es panel lakásban és szinte mindig otthon vagyok velük.


A nőstény jól el van, de a kandúr egyre gyakrabban sír, láthatóan unatkozik. Vettem többféle játékot, amiket a fürdőszoba szekrény tetején tárolok, sokszor arra felé nézeget. De ha játszok vele, érzésem szerint már mindet megunta és nem teljes szívvel játszik. Okos macska, megtanulta az ajtót is kinyitni. Pontosan tudja, hogy az a játék csak egy élettelen valami.


A macskák a zsinóros dolgokra buknak, de ő a cipőfűzőre is alig reagál. Egy vékony elektromos vezeték ami talán még bejön neki és a pálca+zsinór+zsákmány, ahol a zsákmányt cserélgetem időnként.


Hosszabb távon egy bekerített telekre kerülnének a testvéremhez, de az még sok idő. Addig is mit tehetnék, hogy jobban érezze magát?



2020. aug. 21. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Vegyél macskapórázt és meg kéne mozgatni! Azért egy macska egész nagy területet jár be napi szinten. Panelba egy idő után ha csak ott tartanád őket, mert arról nem írsz semmit hogy van-e séta lehetőségük, úgy ne csodálkozz!
2020. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már gondoltam rá. Testvérem állatmenhelyen dolgozik, az ottani főnök nem javasolja. Azt mondja az első sétáltatás után mindig követelni fogja és csak rosszabb lesz. De most már nem tudom hova lehetne rosszabb, így is sokat sír.

Emiatt a sétáltatás ötlete újra napirenden van, de rendszeres kivitelezése problémás. A környéken sokfelé sétáltatnak kutyát... Dobozban el kellene vinnem egy kutyamentes zöld területre (autóm nincs), sétáltatni, majd vissza. A két macskának van súlya, zöld terület messze van, így ezt nem tudnám gyakran megejteni.

2020. aug. 21. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

De a macskának kell mozgás, ha ezt tanácsolta a testvéred főnöke ha nem. Akkor kerítesz rá napi szinten időt!


Vegyél állathordozó hátizsákot! De hátizsákot, ne oldaltáskát, mert az jobb szerintem. És mindenképp vegyél hámot és pórázt! Kutyamentes övezetbe se sétáltasd póráz nélkül!


[link]


Vagy egy ilyet:D

[link]

2020. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem jobban jársz a kutya babakocsival! A két macska simán elfér és neked sem necces. Maximum járókelők azt hiszik majd hogy a kisgyereked tolod! :D


Én ezen gondolkodtam már hogy van-e ilyen, mikor nyuszim volt még, és évente vinni kellett oltatni gyalog, és kézi hordozója volt csak.

2020. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kaparófát használja? Nálam is 2 macsek van. Vettem nekik 120cm kaparóoszlopot, sokat használják. Együtt nem játszanak? Az én két cicám olyan kergetőzést levág a lakasban, hogy nem igaz. Én azért fogadtam 2 cicust örökbe, hogy ne unatkozzanak és fárasszák le egymást.
2020. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen cicád vannak.

Én vettem nekik 2 kaparófát (180cm).

Annyi külömbséggel hogy nálunk 2szer akkora ház van.

2020. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van egy 120cm-es kaparófa, meg két kisebb. Néha szokták kaparászni.


Volt egy kísérleti sétáltatás ami nagyon rosszul sikerült. A lány macska majdnem kicsúszott a hámból. Csak kutyára való volt a közeli boltban, ami elvileg macskára is jó. Jó is lett volna talán, de nem volt elég szorosra állítva.

A kandúr pedig ki se akart jönni a hordozóból és kicsit reszketett is. Pedig őt gondoltam bátrabbnak.


Most nem tudom mi lesz. A sétáltatás nem vonzó lehetőség, de a lakásban sírás sem.

2020. aug. 25. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is kivisszük néha a cicákat pórázon. Igen nyávogtak utánna hogy mennèbek. De rá kell hagyni.

Ha van idòd kiviszed. Vagy próbálj rendszert tartani. Nekem tudják ha hozom a porázt megyünk ki. De amúgy már nem sirnak érte feleslegesen.

2020. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!