Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hetes cica lenyelte a cumi...

2 hetes cica lenyelte a cumi végéből egy darabot! Távozik a széklettel?

Figyelt kérdés

10 napja találtam egy pár napos cicát az út szélén (ketten voltak, de csak az egyik volt életben), 2 hetes lehet most. Ma délután etetés közben lenyelt a cumi végéből egy 8mm-es gumi darabot. Állatorvoshoz, csak hétfőn tudom vinni, mert hétvégén nem dolgozik.

Azt szeretném kérdezni , hogy mennyi esély van arra, hogy magától távozik a gumi darab?



2020. aug. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Mivel még nagyon kicsi ezért semmi jót nem tudok mondani.

1.nek is hogy tudtod a cumiből egy darabot legyelni.

2.hivd fel az állatorvost kerj tőle tanácsot

2020. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mekkora az a darab amit lenyelt.(és hogy, milyen cumival etetted, hogy le vált belőle? Állatoknak és gyerekeknek szánt cumi is bírja a strapát, nem jön le abból csak úgy egy darab..🙄)

Az is lehet, hogy vissza fogja hányni (igen, a pici cicák is tudnak). Ha nem, nézd a székletében, nézd az állapotát és mindenképpen hívd fel az orvost.


De egyébként még az állatorvosi rendelőkben is van ügyelet, menj csak be.. 👌

2020. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kb egy 8mm hosszú és 2,5-3mm átmérőjű kis darab az, amit lenyelt.


Sajnos mivel falun élek, így az orvos csak "kijár" és nincs ügyelet.


Azóta a cica gond nélkül evett, de félek, hogy bélszorulása lesz.

2020. aug. 21. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Válts cumisüveget! És hivd fel az allatorvost hogy mit csinalj.
2020. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annak elviekben át kell férnie a bél csatornán. Minden esetre figyeld, ha rosszul lesz vagy régóta nem ürített baj van.

Az ilyesmi nem okoz gyorsan bajt, van időd konzultálni az orvossal, hogy mi legyen.

2020. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám ugyanígy járt, ő 5 hetes volt. Elvittem a dokihoz, és azt mondta, esélytelen, hogy magától távozzon a cumidarabka.

Lehetett is látni a röntgenfelvételen, hogy szinte az egész gyomrát kitölti.

Kapott hánytatót, de nem vált be, így műteni kellett. Ez nagyon rizikós volt a kora miatt; nem tudom, egy kéthetes,esetében mennyire kivitelezhető.

Minél előbb beszélj állatorvossal, próbálj ügyeletest keresni, mert ez a "baleset" nem azonnal okoz tünetet, de napokkal később bélelzáródás alakulhat ki, ami életveszélyes.

2020. aug. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, mi a helyzet a civával?
2020. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!