Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes már a cica vásárlás...

Érdemes már a cica vásárlás előtt tesztelni a csaladtagokat allergiára? Ha egyenlőre semmilyen érintkezés nincs állattal vagy csak akkor hamar megvettük a cicát és tünetek jelentkeznek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
És akkor mi lesz az állat sorsa? Megy az utcára?
2020. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés! Én azt mondanám, nem rossz ötlet, előtte tisztázni az allergiás helyzetet a családban! Mindez felelősségtudatos gazdit feltételez!


Nálunk nejem allergiás mindenfélére, beleértve az állati szőrt. Amikor megismerkedtünk nekünk volt cicánk, kutyáink. Kertes házban, így javarészt az udvaron laktak. Amikor jött hozzánk már készült az allergiagyógyszerrel, mi pedig alaposan porszívóztunk, port töröltünk, felmostunk, az állatokat pedig kipateroltuk. Érdekes módon kutyáink hamar megtanulták, nem bújnak páromhoz csak távolságtartással játszanak vele. Így is láthatóan kedvelték páromat! :-)

Összebútorozás, házasság után hipoallergén kutya gondolatával barátkoztunk. Idővel felkerestünk két Uszkár tenyésztőt, eltöltöttünk pár órát a kutyákkal. Valóban semmilyen allergiás reakciója nem volt nejemnek. Fél év várakozás után mehettünk a kiskutyáért. Immáron 8 éve a családunk tagja. :-) Valami fantasztikusan intelligens kutya! Nekem volt több fajta négylábúm, de ő viszi a pálmát! Mindig azt várjuk, most már megfog szólalni, mert annyira megért mindent, sőt, meg is érteti magát.

Sajnos, cicák esetében nincs tapasztalatunk, de állítólag vannak hipoallergén fajták köztük is.

2020. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Jó az első elgondolása.

Annakidején, amikor megvolt a cicám, volt, hogy ha hétvégére elutaztam, nem a szokásos barátomnál hagytam megőrzésre, hanem tesztre odaadtam egy-két családnak, akik arra a 2-3 napra felügyelték. Ők is pont ezért kérték el. Ha gond lett volna, ott volt a kollégám telószáma, ha kell érte megy gond esetén.

2020. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Mikor kiscicát ígértem a lányomnak, a legnagyobb félelmem ez volt, hogy kiderül, allergiás rá.

Megbeszéltük, hogy ebben az esetben keresünk neki másik gazdit.

Szerencsére nem lett rá allergiás.


Nincs mese, van az a szint allergia esetében, amikor muszáj az állatot eltávolítani. Akkor keresned kell neki gazdát.

2020. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy értelmesen gondolkodó ember! Igen, teszteltessétek magatokat, mindenkinek ilyen felelősen kellene csinálni!:)


De, azt is megkell jegyezni, hogy az attól még sajna lehet fals...én és párom 3keresztesek vagyunk macskára, mégis semmilyen tünetünk nincs. Pedig 2 cicával élünk egy lakásban, velünk is alszanak, imádjuk őket.

Anyum 2keresztes, de nekik is van lakásban cicájuk, a minimális alkalmi hapcin kívül max akkor viszket a bőre ha pl. ő fésülte a cicájukat és fésülés után elfelet kezet mosni, megdörzsöli kézzel a szemét stb. Szóval ha nagyon erős, intenzív direkr kontakt van. De lazán simogatja, ágyukba alszik gond nélkül.

2020. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó tenyésztőtől vásárolsz, akkor úgyis elmehettek "babalátogatóba", amikor a cicc 6-7 hetes. Kiválasztjátok, megbeszélitek a részleteket (és majd 12 hetesen viszitek haza). Amikor mi voltunk látogatni, akkor a kicsik anyukája odajött, simogattuk. Egy másik cica a tenyészetből az ölünkbe ült. Mivel ott elég sok a szőr, hamar kiderül, ha allergiások vagytok. Ha nincs semmi tünet az ott tartózkodás alatt, akkor nem lesz gond. De más, macskás ismerősötöknél is tehettek látogatást, ez reálisabb képet is ad, mint dokinál tesztet csináltatni.
2020. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A napokban megyünk majd "babalatogatoba". Már talán akkor kiderül valami. Senkink nem él cicakkal, így ezt tesztelni nem tudjuk. Nagyon távol elő rokonoknak van cicajuk, ott egy éve voltunk utoljára egy hetet éltünk a cicás lakásban nem volt gond.

De arra gondoltunj mivel most mi szeretnénk kiscicat venni ezért jobb előre tisztába lenni hogy érzékenyek e vagyunk rá vagy sem. Mivel biztos vagyok benne hogy néhány együtt töltött nap után már nagyon nehezen engednénk el őt. Babalatogato után ha lesz még bizonytalanság akkor teszteltünk mielőtt hazahoznank öt. :) Szurkoljunk együtt! :)

2020. szept. 7. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam felnôttkorban, három év macskatartás után jött elô az allergia, pedig gyerekkoromban is volt nagymamámnál bejárós macska. Akkor semmi bajom nem volt tôle, pedig minden délután és nyári szünetben egész nap ott voltam. Szóval még ha elôre csináltok is vizsgálatot, nincs rá garancia, hogy késôbb nem jön elô allergia.

Mi emiatt természetesen nem tettük ki a macskákat. A hálószobából ki lettek zárva, takarítunk, illetve szoktam allergiára gyógyszert bevenni. Imádom a macskákat, az idônkénti orrfolyás, tüsszögés sem fog eltántorítani attól, hogy macskát tartsak.

Van, aki a házi porra allergiás, ôk is megvannak valahogy, pedig a port se lehet teljesen kiiktatni a házból.

2020. szept. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!