Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 7 hetes kiskutya érintkezh...

Pencake kérdése:

Egy 7 hetes kiskutya érintkezhet másik benti kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy benti yorkiem és ma hoznánk el a tenyésztőtől egy 7 hetes westiet, aki még csak egy oltást kapott meg. Természetesen a yorkie nem beteg és tiszta, mindig fürdetve van, de nem tudom, hogy nem lesz-e baja a kicsinek...

2012. nov. 9. 08:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy érintkezhet:) Az anyja mellett sem lesz bajuk, ugyanolyan kutya, mint a yorkid. Tisztán van tartva, rendszeresen kap féreghajtót.

Arra figyelj, hogy a yorkshire tappancsát mindig mosd le alaposan séta után. De azért nem kell túlaggódni:)

2012. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöööm :)
2012. nov. 9. 09:03
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
7 hetesen a törvények szerint még nem hozhatnátok el!
2012. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3%

Második, ezt semmilyen törvény nem szabályozza. A törvény csak azt írja elő, hogy chipezve kell adni-venni.

Kérdező, a westit tényleg tenyésztőtől veszitek? (tehát törzskönyves)

2012. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

De igen, ha kicsit utánaolvasnál, nem írnál badarságokat.


"(8) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következõ (15) és (16) bekezdéssel egészül ki:

„(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani"


Olvasd el végig, ha nem hiszel nekem.

[link]

2012. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Marcy Darcy ***** válasza:
32%
Jaj harmadik, ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.....
2012. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Csivibaba ***** válasza:
8%

(8) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következõ (15) és (16) bekezdéssel egészül ki:

„(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.

2012. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem törzskönyves kutyus, végülis nem kenneles tenyésztő, csak nagyobb tételben ezzel foglalkozó ismerős...

Egyébként a kérdésem nem arra irányult, hogy elhozható-e a kutya, mert el lesz hozva és ezt a dolgot nem ellenőrzi senki, akár el lehet, akár nem...egyébként én is 7 hetesen hoztam el anno a yorkiemat és nincs semmi baja...6-8 hetes koruk között simán el lehet választani, igaz a 6 hét még kicsit korai, de 7 hetesen már elsajátítja a viselkedési normákat és meg is erősödik. Szóval nem erre voltam kíváncsi, de köszönöm azért, mert ezt a jogszabályt nem ismertem!

2012. nov. 9. 12:30
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Most már ismered, mégis sz@rsz rá magasról...Egy szaporítót meg ne hívj tenyésztőnek. Ezzel foglalkozó ismerős??? Elleti a kutyáját orrba-szájba. Sötétség felsőfokon.
2012. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem sz@rok rá, de tisztában vagyok a kutya állapotával és nem, nem elleti a kutyáját orrba-szájba, csak az egyszerűség kedvéért írtam úgy ahogy egy mondatban...szerintem ne ítélkezz úgy, hogy nem tudsz mindent és továbbra se a kérdésre válaszoltál.
2012. nov. 9. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!