Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szedjem ki a bogáncsot...

Hogy szedjem ki a bogáncsot belőle?

Figyelt kérdés
Kinti benti cicám van és 2 napja a hasa aljába bele ment ez a szúrós ragadós bogáncs. Sehogy nem tudom kiszedni és nem is hagyja. Próbáltam fésűvel mikor elalszik de nem jön ki. Hajnyíróval is próbálkoztunk de nem hagyja megharap vagy elszalad es elbújik. Félek nehogy jobban belemenjen a bőrébe. Szerintetek mit tegyek? Állatorvoshoz vigyem?
2020. szept. 18. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
olló?
2020. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én se közelítek felé nyíróval, mert megbánnám :D

Amikor alszik, ki szoktam vágni kisollóval. Nálunk a gyanta tapad bele állandóan.

2020. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ollálá, 4 éve csináltam ezt végig, félperzsával. a vége az lett, hogy ollóval kivagdostam, amit tudtam. (a fésűt nekem se hagyta)

amit nem tudtam kivágni, az előbb-utóbb filcesedett és kipotyogott magától.

nálunk nem csak a hasába ment, hanem az egész macska bogáncsos lett


hosszú munka vár rád, kitartást

2020. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is szokott lenni ilyen, ez több emberes meló, egy lefogja a lábait, hogy ne tudjon karmolni, a másik (meg ha kell, akkor harmadik) meg kiszedi belőle.
2020. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj nem merek ollóval neki állni mert annyira bele van neki tapadva hogy ottvan szinte kozvetlen a borenel
2020. szept. 18. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

az a része fog filcesedni és kihullani

a nagyját - ahol hagyja - próbált levágni. sajnos ez a nyavalya szúrni fogja a bőrét, amíg ki nem hullik magától

2020. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valaki fogja le sütőkesztyűkben míg kiszeded neki. Ölbe kell ültetni, majd hátra fektetni. Így a gerince a 2 láb közt kényelmesen fekszik, nem dülöngél, nem nyomódik. A melső lábait egyik kézzel összefogni könyök környékén, hátsókat pedig a hosszú mancs felett. A kesztyűt tudja körmözni, rágni ha úgy jobb neki. Természetesen nem túl szorosan vagy egymáshoz préselve kell megfogni, nehogy törjön a vékony kis lábika!

Így szemből rá lehet menni ollóval. Papírvágót ajánlok, az nem szúrós végű! Némelyiknek meg van ereszkedve a hasbőre a szőr alatt, nehogy azzal együtt nyírjátok ki a beragadt gombócot!

2020. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!