Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb hány hónaposan kell megműte...

Kb hány hónaposan kell megműteni a cicákat?

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell!

Az csak egy lehetőség!!!

2020. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
63%
Az első válaszolónak: ivartalanítási kötelezettség van azaz muszáj ki ivartalanítani őket, ha csak nem tenyészeti célból tartjuk a macskát. A kérdezőnek pedig a nőstény macskákat már 12 hetes kortól ki ivartalanítják, de semmiképp ne várjunk meg amíg tüzelni fog ugyanis az nehezíti a műtétet így drágább is lesz. Ha hím macskáról van szó akkor ajánlott egy éves kor előtt ki ivartalanítani, mert egy ivar érett hím macska nagyon bosszantó tud lenni ha elkezd a lakásban/ kertben mindenhova spriccelni. Röviden, minél előbb annál jobb, mert sokkal gyorsabban gyógyulnak meg.
2020. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk 6 hónapos kort javasolt az állatorvos, így is lesz elintézve a cicánk.
2020. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Mi az, hogy "Ivartalanítási kötelezettség"? Ki, hol és mikor ellenőrzi? És hogyan? NINCS olyan, hogy nekem valaki előírja, hogy a tulajdonomat rongáljam meg! Nem kell beszopni, az ilyen szaporítós, kamu papírokat. Be sem kell engedni a lakásba. A címedet sem kell megadnod nekik.
2020. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Végre egy épelmejű.

Szia #6.

2020. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan nincs jogszabályba foglalva, de azért egy intelligens, felelős gazda ma már tisztában van vele hogy az sem a macskának, sem a születendő piciknek sem jó semmilyen szempontból ha hagyja őket szaporodni.

Egyrészt az ivaros macskáknál idősebb korban elég gyakori a gennyes méhgyulladás illetve az emlődaganat, másrészt már így is rengeteg a szomorú sorsú macska akikért senki nem vállal felelősséget, megszületnek, kóborolnak, próbálnak túlélni, de a statisztikák szerint a kinti elhanyagolt macskák átlagban 3-4 évet élnek csak.

2020. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
5-6 hónapos kor körül javasolt, ha az ivarzás jeleit mutatja, akkor hamarabb.
2020. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen szaporításpártiak gondoskodnak is majd az évi mondjuk jó esetben 20 kismacskáról 10 évig mondjuk, meg azoknak a kölykeiről is? Vagy mire ez a nagy mellény?
2020. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
...és a lepasszolom az első szembejövőnek, aki megnyikkan, hogy de cuki cicák, az nem gondoskodás, pláne nem felelőy gazdikeresés!
2020. szept. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég néztem egy macskák ivartalanításáról szóló webinart, ahol az állatorvos azt mondta, hogy a 4 hónapos kor a legideálisabb. A hőmérséklet, pulzus, légzés már megegyezik a felnőtt macskáéval, tehát az altatás kevésbé rizikós, viszont nincs még kialakulva a hasi zsírréteg, tehát kevesebb dolgot kell átvágni, gyorsabb a műtét.

De a sokkal kisebb macskák ivartalanítása is lehetséges, de szerintem arra inkább menhelyi közegben van szükség.

Az enyém 7 hónaposan lett ivartalanítva. Eredetileg egy hónappal előbb akartam, de akkor hirtelen jött egy betegsége, és kicsit vártam még miután összeszedte magát. Volt egy állatorvos, aki leszidott, hogy milyen későn ivartalaníttattam, ami őszintén bántott, tekintve hogy egy csak venti cicáról van szó, aki soha nem volt ivaros kandúr közelében.

2020. szept. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!