Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskának télre milyen...

Kinti macskának télre milyen kuckó kell?

Figyelt kérdés
Reggel úgy fázott, hogy ki se jött etetésre, pedig beraktam a kosarába egy kis pokrócot. Épületbe sajnos nem jöhet be. Ha egy szívaccsal bélelt papírdobozt teszek a kosarára háznak, elejére kijáratot vágok az kevés lesz? Nem tudom. A téli hidegekre szerintem az nem sokat ér. Esetleg kutyaház szerű szívaccsal bélelt kisházikó? Vagy nem sokkal többet ér, mint a bélelt papírdoboz hideg szempontjából? A házikó ajtaján így is úgy is bemegy a hideg. Ötlet?
2020. szept. 28. 18:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Nálunk is kint élnek a macskák. Fedett épületben van nekik egy fedett kis kuckó egy asztal tetején, belül elektromos ágy/láb melegítő amit időnként bekapcsolok hogy a felette lévő takarókat felmelegítse. A cicám nagyon szereti, pár percre kapcsold be neki este lefekvés előtt.

Ha lehetőséged van bedugni konnektorba akkor csak ajánlani tudom az ilyen ágymelegítőket

2020. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk is kinti macskánk van, mivel nem keresünk túl sokat mi egy fedett macska WC-t béleltünk ki takaróval.
2020. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szivacsot felejtsd el, az benedvesedik a testhőtől. Szalmával kell kibélelni a lehetőleg szigetelt kuckót.
2020. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pokróc, szivacs nem jó, mert a levegő párájától átnedvesedik és hideg lesz. A cica nem fog ráfeküdni!

Száraz szalmát lehet neki betenni jó vastagon és a házikó oldalait hungarocellel, polifoammal szigetelni. A lényeg hogy az anyag nedvességet ne tudjon beszívni. Az egész házikót pedig rakd széltől és esőtől védett helyre de ne sarokba mert a macsekok szeretik ha van "menekülő" útvonal.

De a legjobb az volna azonban ha legalább fagymentes épületben lehetne elszállásolva.

2020. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Keress neki egy olyan gazdat, aki nem b.asza ki a kertbe, hanem normalisan bent tartja a meleg otthonban, a puha agyikoban a gazdival egyutt alhat! Vagy legalabb ahol van bejarasa a hazba is, es melegben elhet csaladtagkent!


Menj te ki a hidegbe egy dobozva, takaroval...idiots!

2020. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A stílussal nem, de a mondanivalót tekintve teljesen egyetértek az előttem szólóval. Főleg mert látom az én macskáimat, akik már 20 fokban remegve bújnak be a plüsstakaró alá, éjjel pedig ki se lehet őket robbantani a paplan alól... miattuk fűtünk minden évben előbb, a gyerekek miatt sem kellett, babaként sem.
2020. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
A stilus olyan, amit a kerdezo megerdemel. Van az a szint amikor mar elfogy a turelem a hulyekkel szemben...🤦😤😒
2020. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Ennyi idiotát! Biztosan azért van téli bunda a macskákon mert nem lehet kint tartani őlet. Persze. Kutyát is csak bemt lehet. Az eszem megáll. Nekem van kint és csak benti macskám is. A kinti macskát bent sem lehet tartani egyből menekül ki. Még hogy hamarabb kapcsoljak fűtést a macska miatt. Persze. Elment már ez az állat tartás más irányba mint kellene. Tuti egy reszkető gyereket nem sajnálnátok ennyire mint egy kinti macskát.
2020. szept. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 saját bentim van, de ideverődött a kertbe valami csapzott, megfoghatatlan kóborka. Neki most béleltem ki egy kuckót a szerszámos házban (a fene se tudja hogy megy be).


Szóval: fogtam egy kartondobozt, az aljára kívülről raktam hungarocellt, plusz kívülre az oldalára, tetejére is. Ezt bevakoltam (baromi nehéz lett), hogy ne essen szét.

Kivágtam neki egy kis rést ahol be tud menni.

Én raktam az aljára egy kis szalmát és rá egy puha rongyot. Szél-és esővédett helyen van, nem tud átnedvesedni. Amikor viszek neki kaját, akkor látom, hogy bent fekszik, szereti. Amint meg tudom fogni megy ivartalanításra, mert ha jól láttam lány. 😑

2020. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

#8

Milyen téli bunda? Az megvan, hogy amit manapság "házi macska" néven tartunk (ill. minden egyéb hobbiból tartott kismacska, amik ebből lettek kitenyésztve) délről származik? Nem szoktak a hideg télhez.

A kinti macskához más szempontból is gratulálok... évente szoktad téríteni az általa elpusztított védett állatok eszmei értékét, vagy a macska elpusztulta után majd egyben tervezed? :)

2020. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!