Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni a macskámért?...

Mit tudnék tenni a macskámért? Depresszió, szorongás?

Figyelt kérdés

Van két nőstény, ivartalanított, 1,5 éves cicám.

Még augusztus végén be lettek adva egy hétre macskapanzióba, azóta az egyik cicám teljesen megváltozott.

Mivel főleg kintiek, de bent is vannak, egyik be sem akar jönni a házba azóta szinte, csak kint a melléképületben tanyázik, jó hely, van fűtés, semmi gond, régen is aludt ott, de módszeresen kerüli a lakást.. Például ha éhes is, vagy szeretne valamit, csak begömbölyödik az ajtó elé és nyávog, simogatni engedi magát, játszik is, de látszik magán a macskán, hogy teljesen megvan változva, fél mindenféle zajoktól, múltkor behoztam, leültettem azokra a helyekre, ahol mindig szeretett feküdni, ülni, de kiszaladt.

Régen pedig eleven macska volt, ő volt itthon az "úr", a testvérét mindig kergette, üldözte, nem tűrte meg. Igaz az a cica vagányabb jellem, nem érdekelte ez, őt a panzió sem viselte meg, azóta sokkal barátságosabb, folyton itt van bent, jó kedvű.

Most meg teljesen felcserélődtek a szerepek, a másik macska szorong, fél, nem az igazi... és már tanácstalan vagyok, mit kellene vele tennem, hogy ne legyen stresszes.

Például egész napra eltűnik, csak délután jön elő. Az állatorvos szerint szervi baja nincs, pszichés baja lehet...De nem adott rá semmit, nem mondott semmit, mit adjak neki rá.

Már a panzióba való vitel sem volt egyszerű, a macska mintha aznap érezte volna, hogy valami történni fog vele és eltűnt, kb 1 órás tortúra volt, hogy a macskát elkapjuk, mivel ugye itthon nem hagytuk, mert senki sem volt, akiben megbíznék, hogy megeteti, vagy foglalkozik vele. Mikor visszahoztuk, akkor már az nap úgy tűnt, hogy semmi baja nincs, egyből bújt, dorombolt, ott feküdt, ahol azelőtt. Mikor pihen is, olyan a feje, mintha szomorú lenne. Pedig igyekszem vele foglalkozni sokat, mikor engedi, vagy igényli, de nem tudom mit kéne vele csináljak...



2020. okt. 18. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Szeresd sokat, többet mint előtte. Ha szoktad régebben akkor ölbe is lehet venni hosszasan. Ez most egy nagy pofon volt az élettől neki, egyértelmű hogy lelki trauma volt ez neki. Vissza nem változik már teljesen, de idővel kicsit közelíteni fog a régi énjéhez.
2020. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ivaros a macska? Esetleg mostanaban lett ivarerett? Ezert tunik el es nem marad meg sehol, es viselkedik furcsan.
2020. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 A kérdező az első mondatában írta, hogy ivartalanított.
2020. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ne haragudj, mire a vegere ertem, elfelejtettem :D Lehet, hogy a panzioban banthattak mas macskak, es valojaban a ti masik macskatok miatt nem mer bemenni, mert rossz emlekei vannak ezzel kapcsolatban. Szerintem elobb-utobb elfelejti ezt az elmenyt, csak ido kell neki.

Egyebkent en vetri-dmg multivitamint adok a macskamnak, es teljesen fel szokott porogni tole, ezert csak reggel adom, mert ejszaka ilyenkor nem alszik :D Megprobalhatnatok, hatha jobb kedve lesz egy picit.

2020. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igyekszem vele foglalkozni, amennyit csak lehet.

A másik macska meg igazi energiabomba, azt le sem lehet lőni.

Kapnak egyébként ilyen vitamin pasztát, régen mikor a másik cicám kissé legyengült volt, kapta a Vetri DMG-t, meg utána a DMGuardot is, de a DmGuardnak olyan erős szaga van, hogy nem bírtam nekik beadni.

De akkor ismét bevetem a Vetri-t, köszönöm!

2020. okt. 18. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Történt" valami a házban, amíg nem voltak otthon? Vagy kerülhettek be új szagok? Ismered a macskáknak való nyugtatószereket? Vannak spray-k, párologtatók - pl. CatComfort vagy Feliway Classic, még nyugtató hatású étel is van. Ha a lakásban be van dugva egy elektromos párologtató pl. a bejárat közelében, akkor elvileg bármilyen nyugtalanító dolgot érez, a nyugalomban és biztonságban termelődő hormonok veszik körül, amik úgymond semlegesítik a stresszforrást.
2020. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem történt semmi szokatlan, minden ugyanúgy van.

Az a baj, 99%-ban kint van, este van bent csak, de akkor is csak a melléképületbe zárom be, hogy az éjszakai vad motorosok erre ne gázolják el véletlenül.

Ezek a Feliway és társai úgy is jók, ha nem mindig van bent a macska? Tehát, ha én bedugom itthon a konnektorba, közvetlen oda, ahol a bejárati ajtó van, akkor ő érzi annak a szagát?


Én arra gyanakszom, ahogy most gondolkodtam, hogy már a panzió előtt sem akart bejönni, mikor hazajöttem munkából. Az ajtóban várta, hogy oda ki adjam neki az ételt ... hogy a másik macskát nem szereti, holott testvérek, nem ivarosak, időben lettek ivartalanítva fél évesen, hol egyik megy neki a másiknak, hol fordítva, de általában külön utakon járnak és csak mikor nagyon éhesek, akkor jönnek együtt.

2020. okt. 18. 13:46
 8/10 A kérdező kommentje:

A panzióban nem bánthatta másik macska, mert olyan helyen volt, hogy elkülönítve voltak, csak a két testvér volt egyben. Nem érintkeztek egymással az idegen állatok.

Itt meg csak ugyanazok a macskák járkálnak, mint eddig, azokat meg általában elzavarta innen, ha megjelentek, nem tudom egy hét alatt kialakulhatott-e olyasmi a területen, hogy a másik macska sajátjának érzi ezt a területet...

2020. okt. 18. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat, akkor lehet, hogy boven eleg volt neki a masik macskaval ennyire szorosan egyutt lenni, ha elotte sem birta annyira. Erdekes egyebkent ez, hogy ivartalanitas utan is igy kerulik egymast, nem tudom mitol lehet.
2020. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a hormonális párologtató hatását csak az ajtó közelében érezheti kívülről, illetve bent a házban, ahol gondolom ilyen hidegben ritkábban is szellőztettek, tehát jobban el tud terjedni az anyag a levegőben. De ha beviszed a házba akkor lehet hogy nem rohan majd ki fejvesztve.
2020. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!