Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szfinx macska mellé vehetek...

Szfinx macska mellé vehetek Maine Coon macskát? Ellesznek egymással? Nem fogják egymást bántani?

Figyelt kérdés
Ez a 2 kedvenc fajtám, semmit nem találok ezzel kapcsolatban a neten.

2020. okt. 19. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtától hanem egyedtől függ, ezért nem találsz semmit róla neten. A lényeg az összeszokatatás és a türelem. De ettől függetlenül is előfordulhat, hogy soha nem fogja egyik a másikat tolerálni, mert olyan a macska saját természete.
2020. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi a tapasztalatom, hogy az ellentetes nemu macskak jobban kijonnek egymassal, termeszetesen ugy, hogy mindketten ivartalanok. De nyilvan ez sincs mindig igy, ez csak a sajat elmenyem.

Es tenyleg nem fajtafuggo.

2020. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd meg nyugodtan. Nem hinném, hogy fajtától függne, hiszen pl. nálunk anya fia párharcok vannak. A máshonnan jött macskával viszont sose bunyóznak. :)
2020. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb probléma az (lesz) hogy a szfinx-nek kell a folyamatos meleg, míg azon a hőmérsékleten a M.C. belesül a bundájába. (nem szó szerint, de átvált egy ilyen lényegesen rövidebb szörhoszra)
2020. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elég kemény korszaknak nézel elébe, ha ezt így bevállalod, az egyiket mindig óvni kell a hidegtől, mert nagyon hamar megbetegedhet, lévén szinte nincs is szőre, a másiknak meg takaríthatod a vedlett bundáját lámpástól mikulásig.
2020. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vannak neki kötött ruhái, most is van rajta, egyébként fázna. Attól tartok, hogy féltékeny lenne a másikra, nagyon bújós a lelkem, elképesztő szeretetigénye van.
2020. okt. 19. 15:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a main coonom féltékeny. Ne tudd meg mennyi idő volt, amíg összeszokott a bengálimmal. Legalább egy fél év. Már az is átfutott a fejemen, hogy új gazdát kellene keresni neki. Mostanra legjobb barátok lettek. Folyamatosan egymás nyomában vannak még együtt is alszanak.
2020. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak összeszokatás kérdése. Légy türelmes, ne rögtön engedd össze őket.

Nekem sziámim van és mellé egy bengálit hoztam. Az új jövevényt külön helységbe tettem, szereltünk fel csirkehálós ajtót amin keresztül ismerkedtek. 3-4 nap után mertem összeengedni őket, nem volt semmi verekedés, fújás.

2020. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kismacskával előbb utóbb összeszokik de ha felnőttek akkor nem hiszem hacsak nem lesznek szerelmesek egymásba.
2020. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!