Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költötök havonta a...

Mennyit költötök havonta a cicáitokra?

Figyelt kérdés

Nekem 2 db cicámra kb. 30-40ezer Ft megy el havonta.

Ez normális? Esetleg sok?

Alom havonta kb. 5-6ezer Ft.

Bolha kullancs elleni csepp havi 3ezer Ft.

Macskafű és maláta paszta: 1500Ft.

Táp havonta (konzerv és száraz) kb. 25ezer Ft.

3 havonta szoktam venni alom zacskót és szaktalanítót, jutalomfalatot, kozmetikushoz járunk köröm vágásra, fogkrémet is szoktunk venni, lazacolajat és évente 4szer kapnak féreghajtót (össz. kb. 20ezer Ft)és 3-3 oltást(30ezer Ft).

Ti mennyit költötök a cicáitokra havonta, félévente , évente?


2020. okt. 27. 21:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

1 cicánk van és kb 10-15 ezer/hó.

Macska fű helyett a kertből hozok be neki egy cserépnyi füvet, nő ott sok fajta és már ismerem melyik fajtát szereti.

Almot a párom veszi de az nem tétel 1-2 zsák a Lidl ből.

2020. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%
Fogalmam sincs. Talan 10-15 ezer havonta egy macskara. Alom havi par ezer forint, cica kaja szinten, max 5-10 ezer, Purinas tapokat veszunk, kozepkategorias. Bolha cseppeket 3 havonta kap, mivel kizarolag benti cica. Macska fuvet inkabb eljatsza mint megeszi, de az sem egy tul draga dolog. Szerintem lehetne mit leadni nalatok a szinvonalbol. Persze ha van ra valo penzetek akkor hajra, mehet a kenyeztetes.
2020. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 vantel ***** válasza:
16%
1000 ft. Kb két doboz cica táp. Ő kapja meg az egeret amit az egér csapda meg fog.
2020. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
18%
semmit. alomnak hozok melóbol füriszport kajának maradék mak egéséges nem kell neki francia kutyakaja
2020. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
25 ezer két kis termetű macskára.
2020. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem úgy 60-65 körül van a két cicánk. Ebben nincs benne az, ha valamiért külön állatorvoshoz kell menni.


De mindenből igyekszünk a legjobbat venni nekik, a száraz táp és az alutasakos kaja mellett kapnak főtt májat és csirkemellett, lazacot és tonhalat is. Szóval ők bőven túl vannak kényeztetve.

2020. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%

40 ezer körül, + az oltások, de az évente egyszer van, de ezt nem számoltam bele...


Egy nagytestű és egy kistestű cica.

2020. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy kinek mi a sok relatív. Az azért elég durva, hogy mennyire lepontozták aki nem költ egy fél minimálbért a macskára havonta. Nekem nincs erre ennyi pénzem, tehát nem is fogok rákölteni ennyit. Ha te megteheted az a te dolgod, akkor mit érdekel más véleménye? Dicsekedni szeretnél vagy esetleg ha azt mondják, hogy ez kevés mert van még egy táp aranyporral csillió forintért akkor megveszed?

A problémám csak az, hogy kezd egyre undorítóbb dicsekvés rosszabb esetben követelőzés kialakulni az oldalon. Kb. mindenki el van küldve a francba aki nem vesz olyan tápot aminek kilója drágább mint amit a saját kajámra költök és nem ezzel eteti a sajátján kívül a környék összes kóbor macskáját is. Mert az itt lévő sötétzöld agresszorok szerint ez a minimum.

2020. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%

Nem jön rá! Igazad van 11-es!meg a 9-esnek is. Túlzásba viszik rengetegen az állatokkal kapcsolatos dolgokat.

Lehet rosszul lenni, kielegülve lepontozni, de ez akkor is így van.

2020. okt. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a gond azokkal van, akik hazaviszik a cicát, de gondoskodni már lusták róla. Mert igen, az is a gondoskodáshoz tartozik, hogy normális ételt adok neki! Nem maradékot, meg egeret, vagy a 130 ft/400gr-os "konzervet"!

Mert gondolom akinek ennyi igénye van erre az egészre, az nem a színhúst fogja a macskának odaadni "maradék" címszó alatt, hanem az ilyen-olyan összeöntögetett moslékot.


Nem kötelező macskát, vagy bármilyen állatot tartani. De ha már tart az ember, akkor azt normális színvonalon tegye.

2020. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!