Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költötök havonta a...

Mennyit költötök havonta a cicáitokra?

Figyelt kérdés

Nekem 2 db cicámra kb. 30-40ezer Ft megy el havonta.

Ez normális? Esetleg sok?

Alom havonta kb. 5-6ezer Ft.

Bolha kullancs elleni csepp havi 3ezer Ft.

Macskafű és maláta paszta: 1500Ft.

Táp havonta (konzerv és száraz) kb. 25ezer Ft.

3 havonta szoktam venni alom zacskót és szaktalanítót, jutalomfalatot, kozmetikushoz járunk köröm vágásra, fogkrémet is szoktunk venni, lazacolajat és évente 4szer kapnak féreghajtót (össz. kb. 20ezer Ft)és 3-3 oltást(30ezer Ft).

Ti mennyit költötök a cicáitokra havonta, félévente , évente?


2020. okt. 27. 21:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%
A szöveget te nem értetted meg. A pontozásnak ehhez semmi köze, az max. a válaszokkal való egyetértést mutatja meg.
2020. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
36%
Aha, mesélj még...
2020. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%

Én Orijen táppal etetek.

Ez szabadtartású állatokból készül, emberi fogyasztásra is alkalmas állatokból... És 85% hús van benne. Állatkínzás mentesen készítik, ezt le is lehet ellenőrizni. Totálisan megértem, hogyha valakinek nincs egy ilyen tápra pénze, ami 3000 forint felett van kilónként.

Sőt, nem is minden macska bírja az ilyen erős tápokat... Szerintem az a kompromisszum például, hogyha valaki olyan táppal etet, ami ugyan nem ennyire erős, de nem is csak annyit nyújt amennyit a törvények előírnak kötelezően...

Tehát nem kell 3000+ forintot tápra költeni, 1800 forintért is van olyan, ami megfelelő lehet. Vagy olcsóbban...

Ilyen 30-40-50 százalék hússal.

De amiket így a boltokban kitesznek, azok 90 százalékban szemétnek kéne hogy minősítve legyenek, nem macskatápnak...

Ha olyannal etetsz, az olyan mintha a gyerekedet vajaskenyeren hagynád élni.


Az egér pedig azért nem jó, mert mérgezett lehet, illetve még anélkül is lehetnek komoly fertőzései.


Ha nem eteted a macskádat semmivel, hanem hagyod hogy vadászon magának, akkor az abszolút állatkínzás kategória.

2020. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek a 23-as válaszolóval.
2020. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
87%
Hol főtápláléka a macskának az egér? Maximum a putriban, meg az utcai kóbormacskáknak.
2020. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy ez meg a másik...

Basszus nem a középkorban élünk. Lehet, hogy falun az a szokás, hogy kib*sszátok a macskát egerészni azt vagy hazatalál szerencsétlen, vagy elüti a kocsi...

Ennyire nem kell megrekedni egy primitív szinten, nyugodtan lehet a macskáknak rendes táplálékot biztosítani. S itt nem a bolti szarságokról van szó, hanem nyers húst, tojást, stb. is lehet adni neki. Raw feedingként van elterjedve a köztudatban.

2020. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
81%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10730460-me..

8-as válaszoló vagyok ennél a kérdésnél, most nem írnám le ugyanazt ide is :D

2020. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

27

Édes istenem, komolyan ez jött le, mint lényeg? Gratulálok.

Igen, nagyrészt a falusiak ilyen tirpákok, nagyrészt azok nem ivartalanítják az állataikat, szaporítják...

2020. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
80%

Én az vagyok aki Orijennel etet...

Mondjuk én pont mostanában lettem falusi...

Ettől még ugyanannyit költők az állataimra, meg a macskák ugyanúgy bent vannak :D

2020. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
30%
A körömvágás és a fogkrém miért kell egy macskának? Őszintén érdekel, kicsit ezen meglepődtem.
2020. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!