Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért baj, hogy nem szeretem...

Miért baj, hogy nem szeretem a macskákat?

Figyelt kérdés
Régen volt a páromnak több cicája is, de hiába gondoskodtuk róluk, simogattuk, pátyolgattuk mindig eltűntek azt egyszercsak nem jöttek haza. Hálátlannak tartom Őket, mert mind a 2 ezt csinálta. Másik 2 meg összeszedett betegségeket, egyikőjük félt is tőlünk, pedig SOSEM bántottuk meg semmi ilyen. Minden összekakiltak a teraszon, ahova ülünk, asztalt is. Kerti cicusok voltak. Ilyen tapasztalatokkal, miért baj, hogy nem szeretem a macskákat? De ettől függetlenül az utcai cicákba nem rúgok bele, nem dobom meg stb.
2010. aug. 9. 15:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Abszolút nem bántom egyik cicát sem. Kutyákat viszont imádom, amikor kutyám volt nem volt rossz tapasztalatom!!! Régebben mikor még nem lehetett macsekom(szüleimnél laktam panelban), szerettem még Őket hazavittem 3 cicát aztán gadit kerestem nekik. Egyedül a szúnyogokat és legyeket csapom agyon! De ahogy észrevettem azokat mindenki! :-)
2010. aug. 9. 15:22
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

Nem baj, ha nem szereted, csak ne bántsd őket.

Amúgy érdekes macskák lehettek, nekem 4 macskám van és sosem piszkítottak a teraszra, de még az udvarban a fűbe sem. Van egy homokkupac és az összes ott végzi a dolgát. (A kutyával ellentétben, amelyik telisz@rja az egész udvart.) A félőssége abból eredhet, hogy kicsi korában nem szocializálódott rendesen. 4 macskámból 3 olyan, hogy én meg tudom fogni, simogatni, dajkálni őket, a tesómnak és anyámnak a simogatást még megengedik, ezen kívül senki a közelükbe nem tud menni, mert elmenekülnek. Kint születtek és az anyjuk csak később hozta haza őket.

2010. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
28%

Én sem szeretem a macskákat, sunyi bitangok. Múltkor simogattam egy ismerősöm cicáját, ott hempergett az ölemben, amikor meg leraktam a földre, megkarmolta a lábam.

Na ezért van kutyám:)

2010. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Az állatokat és az embereket nem a hálájukért szeretjük, hanem önmagukért. Azért, mert etetjük őket (az állatokat), még önálló szabad lények ők is, mint mi.


Ezzel együtt nem baj, ha nem szereted őket, csak ne bántsd.

2010. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%
Hát nekem pedig csak kutyával volt rossz tapasztalatom, macskákkal nem, pedig már egy csomó macskám volt, de mind rendesek voltak.
2010. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

Ki mondta, hogy baj?


Szerintem tök jó, hogy próbálkoztál cicatartással, méghozzá többször is!

Nembaj ha nem szereted őket, sokan vannak akik nem! Csak ne utáld őket, az a fontos.

2010. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy szobatisztaságra nem úgy kell nevelni őket, hogy a szőlőbe dobod a kakijukat. Amikor látod, hogy kéne nekik és helyet keresnek, akkor szépen odaviszed és ennyi. Én az összes macskámmal eljátszottam ezt, valamelyiknél meg se vártam, hogy helyet keressen magának pl. a radiátor alatt, hanem hazahoztam, betettem az alomba és már tudta is, hogy ide lehet:) Soha nem kakáltak máshova. A kerti cicák is egy helyre.

Amúgy meg ahány macska, annyiféle személyiség, nekünk is volt mindenféle, de egyik se volt egy angyal és pont ez a jó:)

2010. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

Én sem szeretem a macskákat,ráadásul allergiás is vagyok a macskaszőrre...De soha nem bántom őket,és ha olyanom van akkor simogatom is..Viszont borzalmasan zavar,hogy a kis kertembe nem tudok sem virágot sem bármi kis zöldséget ültetni,mert a macska a mi kertünkbe jár szarni..

Már jár az agyam,hogy mit tehetnék ellen,mert mérgezni nem akarom.(soha nem ölnék meg egy állatot sem) kutyát sem akarok tartani,de mindenképpen el akarom érni,hogy egy idegen macska ne mindig hozzánk járjon elvégezni a dolgát..

2010. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
10%
ki mondta-te bajod-tőlem aztán utálhatod.
2010. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
4%

Én a kutyákat ki nem állhatom, az is annyira lényegtelen, mint ahogy te sem szereted a cicákat.

Ki mondta, hogy baj?

2010. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!