Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit kékszőrű cicához csak...

Brit kékszőrű cicához csak nagyon drágán lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés
Minden álmom egy ilyen cica... Annyira tetszenek, aminek a pofija kicist nyomottabb, és a szeme is kékse, és gyönyörű kék bundája van... De nagyon drágák! volt akinek sikerült szereznie ingyen, vagy olcsón? Mennyire hajlamosak a betegségre? Akinek van attól még egy kérdés:lakésban tartva a szőrével mennyit kell kínlódni? Minden tiszta szőr lesz, vagy ha rendesen kikefélem, hetente mondjuk, akkor nem hullik neki annyira? Nyugodt cica, lakásabn tartva is jól érzi magát, vagy jobban szereti az udvaron, csavarogva?
2010. aug. 9. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Még mindig csak ugyan azt tudom mondani, amit a legtöbben, tudom, unalmas, de ez az igazság. Ilyen cicához nem lehet hozzájutni olcsón vagy ingyen! Ne dőlj be a hirdetéseknek, hogy 15 ezer ft-ért a tiéd... tk-nélkül ne vegyél! Tudom, sokáig én is hülyeségnek tartottam a tk-t, de aztán rájöttem, hogy tk-nélkül akár 99%-os házimacska is lehet. Nézegess kenneleket, általában hobbycélra 50 és 100 ezer ft között van. Csak Tenyésztőtől vegyél, kennelből! Hidd el, nem éri meg olcsón egy beteg cicát venni! neked fog fájni, ha elpusztul a pici! :) Nézz szét, vannak oldalak pl: barokkszépe kennel

ezüstbajusz kennel stb

2010. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az első vagyok! A brit rövidszőrűnek nem kék a szeme, a kék szinű bundához narancssárga szem párosul, olvass utána
2010. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Igen, nem lenne jó, ha beteg cicám lenne... nem bírnám nézni... meg a pénztárcámnak sem tenne jót, tisztában vagyok az állatkórház tarifájival! De annyira tetszenek... gyönyörűek.Valakinek tapasztalat?

engem nem zavarna a civa a házban de apárom ki nem állkhatja a macskát.... illetve hogy szeretem őket... és minden második szava hogy szőrős minden! mennyire lehet rendbe tartani a lakást mellette? a foteleket, ilyeneket?

2010. aug. 9. 18:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen néztem én is... de láttam oylat is akinek kékes volt a szeme... nekem nem fontos h fajtiszta legyen!
2010. aug. 9. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen volt, ja és ingyen. Ismerősnél született egy kislány, bár lehet az apucija más volt, de a miénk is totál olyan lett, mint az anyja. Annyi, hogy egyszer lett csak ilyen kölyke. Nálunk az udvaron volt, mert apu nem tűrte volna meg bent. Amúgy kint az utcán még nekünk sem engedte, hogy hozzáérjünk, elszaladt. Bent az udvaron meg csak ha úgy tartotta kedve, akkor simogadhattuk kedvünk szerint, amúgy csak pár pillanatig. Szóval olykor, ha olyan hangulatban volt, kitüntetés volt, ha megsimogadtattuk, a kis hercegnőt :) (Nem ez volt a neve, de úgy viselkedett, mint egy hercegnő.) Bár ha hozzám jött oda a kutyám féltékenységből elég sokszor kettőnk közé furakodott, de bántani soha nem bántotta volna.
2010. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a mamának mákja volt, őhozzá beszökött egy ilyen. :) Nem tudom, hogy fajtatiszta macska-e de kinézetre kiköpött ugyanilyen. És megtartotta. Sőt mi több már ivartalanítva is volt. Szóval biztos törődtek vele, csak messzire szökött és nem keresték. De nembaj itt jó helye van. :)
2010. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Fogj egy normált, aztán hajfestéket neki!
2010. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt válaszoltad h mindegy nem muszály h fajtatizt legyen... AKKOR MINEK TESZEL FEL ILYEN KÉRDÉST???? menj el egy menhelyre, ott millió hasonló macska vár gazdára. Mellesleg ezeket a macskat ( mint normális házaknél minden állatot)b oltatni kell!!!! Ami nem 2 fillér! Aztán ivartalanítás, normális táp h rendes fejlődéshez..stb. Nekem himalájai perzsa cicum van. Csak ebben a hónapban az állatorvosi költsége 16.000 ft volt ( oltás, féreghajtás, és anfület is kitisztitották...) Akkor a kaját, játékokat, almot még nem is mondtam. Szóval zerintem menhelyről mentsél cicát és ne egy olyanról álmodozz aminek alapból a vételára horribilis. Hidd el h egy macska lehet szép ha le sem szar... Egy mentett cica sokkal hálásabb. Én is mentettem már nem egyet. Hálásabbak mint a zületéétől fogva elkapatott cicus...
2010. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Tisztában vagyok az állatorvosi költségekkel... Van 2 kutyánk, egy bullmasztiff éés egy pincsi... a bullmasztiff elég öreg, elrákosodtak a heréi... 40ezer ft volt csak az ivartalanítás+orovsi költség, 1 hétig napi injekció, háznál...... nem kell kioktatnod. Az miért baj ha alapban el akarom kerülni a beteg cicust?minden normális ember így van vele... ha tudni akrod nem egy helyen még a szoszéd kutyáját is én etetm mert az szarik rá, és igen nem két fillér az sem!!! És az hogy minek teszek fel ilyen kérdésst? Miért baj ha brit kékszőrűnek írtam? olyat szeretnék, de nekem nem fontos, hogy törzskönyve legyen és 100%fajta tiszta! Egyszerűen így akartam meghatározni, hogy mindenki tudja mire gondolok! És ki tudja lehet valakinek van egy iylen cicája, és mondjuk a gazdi tudja, hogy kiscicái lesznek de nem fajtatiszta... egy iylent is elfogadnék, aztán ki tudja, előtted is írták, hogy szinte tiszta anyja!

Amúgy köszönöm mindnekinek a segítséget!

Bárcska nekem lett vna ilyen szerencsém, hogy besétál hozzám egy iyen! :)

2010. aug. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!