Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan lesz egy macskám,...

Hamarosan lesz egy macskám, ezeket hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Régóta vágytam egy cicára, most sikerült a családot meggyőzni, hogy legyen egy cicám. Sajnos van pár apróság. Éjszaka, hogyan akadályozzam meg, hogy ne ugorjon a fejemre, vagy az ágymra, vagy ne randalírozzon a szobámban éjszaka mikor aludnék? Nappaliba nem tehetem, mert ott alszik a család, a konyhára gondoltam még mert a előszobából nyílik de a nappali is a előszobából nyílik, bár van ajtó így hátha megtudom győzni őket, hogy csukják be mikor aludni akarok és akkor a macskának sok helye lesz ott. Nagyim sajnos ki nem állhatja a macska pisi szagát, ezért nem tudom melyik helyre helyezzem ki a wct ahol nem kell mindig szagolni, gondoltam a szobámra is mert én kibírnám de nem túl higiénitáltan, persze amint wczik egyből cserélném de akkor sem? Benti szoba macska!

2020. nov. 1. 04:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne vegyél semmilyen macskát
2020. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Értem a kérdésed, de ebbe a közegbe szerintem sem kell macska. Ez így egyszerűen nem fog működni, életszerűtlen amit szeretnél. Komolyan mondom. Nyávogni fog, ha kizárjátok. Hangosan. És nincs olyan, hogy viselkedjen úgy, mintha ott se lenne-mert kb ezt írtad, ha visszaolvasod magad. Engedd el kérdező, mert ez így mindenkinek nagyon rossz lesz, ha már így érkezik. Vagy “családtag” lesz ő is (és most ezalatt egyáltalán nem azt értem, hogy mindent meg kell engedni neki, mert nem. De amit itt leírtál, az nem fog működni semmilyen szinten) vagy addig ne legyen, amíg nem egyezik bele a család is (mármint tėnylegesen, mert ez nem beleegyezés, amit itt leírtál). Tényleg gondold át ezt a dolgot mindenki érdekében. Nagyon sok konfliktus forrás lesz, mert tényleg nem fog megvalósulni úgy a macska tartás, ahogy itt leírtad. Még megközelítőleg sem.
2020. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a macskát senki nem várja-te sem. Mert ne aludjon velem, ne randalírozzon, ne csinãljon semmit, ne szagoljuk az almot.....stb. De. Ez mind egy macskához tartozik. Miért nem gondolkodsz inkább más fajta állaton?
2020. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ja, mondjuk aranyhalon
2020. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
rendben akkor nem lesz macskám...megnyugodhattok. bár szomorú vagyok
2020. nov. 1. 17:02
 16/20 anonim ***** válasza:

Felelősségteljes döntést hoztál, bárcsak mindenki átgondolná a saját helyzetét, mielőtt állatot vesz.


Ha változnak a körülményeitek, még lehet később cicád. Vagy tarthatnál hörcsögöt, tengerimalacot, őket nem kell szabadon hagyni éjjel. Tengerimalacokat csak párban szabad tartani, hörcsögöket csak egyedül. A hörcsögtartással kapcsolatban tudok írni neked összefoglalót, ha esetleg szeretnél egy kisállatot a cica helyett. A törpenyulakról is tudok írni, de a te esetedben nyuszit nem javaslok, mert nekik nagyobb helyre van szükségük. A tengerimalacokkal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni.

2020. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Megértem a szomorúságodat, de ilyen körülmények közé felesleges egy macskát hozni. Az alomnak sajnos lesz szaga egy kis idő után,illatosított, drága alom ide vagy oda. Tudom, mert használtam ilyen típusúakat is már. A macska éjszaka lesz igazán elemében. Nálam este lefekvésnél szeretnek rajtam dagasztani, ugrálni, bújni, ezt később is csinálják. Nem egyszer ébredtem már fel rá. Én pl. kifejezetten szeretem a rajcsúrozásukat ilyenkor. Szeretem a nyávogását is a két kandúromnak. Nincsenek sem kizárva, sem elzárva sehonnan, sehová. Az egész lakás az övék. Így szeretem őket. Ha ez nálad nem valósulhat meg, az a macskának nem lesz boldogság.
2020. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Dr.Phil2 válasza:
Kedves panaszkodó! Apumnak van egy nagyon erős ragasztója. Ragaszd vele a macskát a plafonra estére úgy biztosan nem lesz vele gond. Ha kell csak szólj bármikor adok az ilyen rászorulókra mint te. Szívesen!
2020. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18.ezt nekem szántad? nagyon szívtelen vagy...
2020. nov. 2. 16:18
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem egy lassan 16 éves macskám van. Az évek alatt nagyon sokat változott a személyisége. Fiatalként vad és goromba volt, mikor 7-8 éves voltam fel-le kergetett a lakásban és folyamatosan karmolt, nem engedte, hogy simogassuk, sohasem dorombolt. Vénségére teljesen kicserélődött. Mostmár a semmire is elkezd dorombolni, ránézel és belekezd, nem tudod levakarni magadról mindenhova jön utánad és állandóan nyávog ("öreg macska szindróma"). A mi elalvás időnkkor van, hogy bekattan fel-le rohangál a lakásban, de ez nem szokott sokáig tartani, vagy néha mikor elaludnék leül a fejem mellé dorombolni. Fejre ugrálása és hasonló ébresztő szokási nincsenek, csak ha meghallja, hogy félálomban megmozdulok, berohan, nyávog, dorombol, a visszaalvás esélytelen számomra.

Mikor új volt nálunk, én még kicsi voltam, nem szerettem volna, hogy ha amikor otthonról elmegyünk a lakásban mindenhova felmásszon és megsérüljön. Ezért rávettem a szüleimet, hogy az egyik szobába zárjuk be, ami a legbiztonságosabbnak tűnt. Mire hazaértünk belecsúsztatta a lábát a bukóra nyitott ajtó nyílásába.

Kevesen számolnak vele, hogy ha a legjobbat szeretnéd a cicádnak ennyi alomtálca kell: macskaszám+1. Tehát 1 macska esetén legalább 2, 2 teljesen különböző helyen, akár különböző alommal, alomtálca típussal. Ez azért van így, mert van lehetősége válogatni, hogy neki melyik biztonságosabb, komfortosabb, és ha mondjuk az egyikbe már elvégezte a dolgát, de nincs otthon senki kitakarítani, akkor van egy másik tiszta alom is.

Macskák érzékeny állatok, de mindegyik más személyiség. Lehet, hogy olyan cicád lenne, ami tök jól hozzászokna a ti életetekhez, de az is lehet, hogy viselkedésproblémái lesznek. Pl. ha a családod nem kedveli meg a cicát, elutasítók lesznek vele, a cica is lehet, hogy ellenszenves lesz velük. Előfordulhat, hogy jelölgetni fog a lakásba, általában ez úgy szokott előfordulni, hogy este végigjárkál a lakásban és mindenhova lő egy kis vizeletet. Láttam már olyan viselkedészavaros macskát is, akinek a gazdája expasijának az eltűnése, az új pasi megjelenése akkora trauma volt, hogy onnantól mindent összevizelt (főleg kanapét). Ilyenkor elég nehéz lenne a vizeletszagot teljesen megszűntetni.

2020. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!