Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kajáknál mik a különbsé...

Macska kajáknál mik a különbségek?

Figyelt kérdés
Látom, hogy van alutasakos meg konzerv nedves táp de mi a különbség köztük? Melyik jobb macskának, árban nem nézem őket. Meg láttam macska pasztákat is azok ilyen jutalomfalok lennének? PL. ujjadra vagy kiskanálra teszel és megeszi a macsek? Sok oldalon láttam ilyen jutalom falatokat azokat milyen gyaran lehet adni egy nap? Meg általánosságban egy nap mibpl mennyit lehet adni egy sima házi macskának nedves tápból meg szárazból? Egy kezdő macska tulajdonos. :)

2020. nov. 2. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Az en macskam napi ketszer kap magas hustartalmu alutasakosat, emelle a szaraz mindig ki van rakva neki. Nekunk ez az etetes bevalt, szep a szore, nem sovany, de nem is kover, a kakija is rendben van. Adhatsz neki igazabol konzervet is, de a hustartalomra figyelj, es szaraz mindig legyen elotte, muszaj ragniuk, ha mindig csak puhat ennenek,fogproblemai lehetnek.


Nem tudom pontosan, hogy “paszta” alatt mire gondolsz, mert van szoroldo paszta, vitamin paszta, fereghajto paszta, szoval erted, eleg sokfele. Gondolom van, ami “jutalomfalatkent” funkcional, de megmondom oszinten, egy macskanak felesleges bolti jutit adni, minek. Csak plusz kaloria, trukkoket ugyse fog csinalni cserebe :D

Persze adhatsz neki, de szerintem minden egyes nap nem kell. Inkabb heti egyszer fozz neki egy kis majat, azt imadni fogja.

2020. nov. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tasakos meg a konzerv kb ugyanaz: zselében cafatok. Nekem az alutálkás formát szereti a cicám, ez olyasmi, mint nekünk a vagdalt hús. Én reggel, délben és este adok nedveset, a száraz folyamatosan kint van neki. Jutifalit a gyerekek adnak neki minden nap, miután ők meguzsonnáztak. Néha kap egy kis natúr csirkemellet, halat, májat, ezt külön főzöm/sütöm neki, fűszermentesen.


Amire figyelj: a tápokban ne legyen gabona, cukor és tartósítószer és min. 60, de inkább 70 és afölött legyen a hústartalom. Zoopluson nézz szét.


Pasztákból a maláta fontos, ha nem akarod, hogy szőrt hányjon, meg valamilyen vitaminosat is adhatsz neki.

2020. nov. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van a jó, a gagyi és az ultragagyi macskatáp. Na most az utóbbit kerüld mert akár veszélyes is lehet hosszú távon egy macseknak. Ugyanis találkoztam már olyan Nébih által tiltott olcsóbb macskakonzervel amit például a filléres bolt saját márkásként még napokig nevetségesen alacsony áron szabadította rá a vásárlókra.
2020. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!