Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok ivartalanított 2...

Tudnátok ivartalanított 2 éves cicának jó minőségű száraz és nedves tápot ajánlani?

Figyelt kérdés
Ki mit ad a saját cicujának?

2020. nov. 2. 08:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Benti cicáról van szó.
2020. nov. 2. 08:05
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Purizon
2020. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

2, a Purizon nagyon erős táp, önmagában nem jó, tönkrevágja a vesét.


Nedvesből Cosma vagy Greenwoods.

2020. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyilvánul meg, hogy erős táp? Nekünk állatorvos ajánlotta a Purizont, így azt is eszi jó ideje a cicánk. (Nem a kettes voltam.)
2020. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Applaws száraztápot és Animonda Carny nedveset néztem, ezek megfelelőek?
2020. nov. 2. 10:24
 6/10 anonim ***** válasza:

4, nagyon magas a fehérje- és zsírtartalma a legtöbb tápjuknak (nem próbáltuk mindegyiket, így lehet, hogy van kivétel :D), ami megterheli a cicák szervezetét. Nagyon sok ivartalan cica hajlamos a máj- és vesegondokra, és hosszú távon gondolkodunk ugye. Nekünk a doki mondta, hogy ne legyen ez kizárólagos táp.

Egy egészséges cicának lehet, hogy semmi baja nem lesz, de én inkább keverem mással, amolyan ünnepi kajaként szerepel a menüben. :)

Minőségre egyébként szuper, nem vitatom, és olyan illata van, hogy nálunk a legfinnyásabb is imádja.

2020. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ez a túl sok fehérje károsítja a macska veséjét egy meghaladott városi legenda, amit sajnos még idősebb állatorvosok is terjesztenek. ezzel szemben egy újabb klinikai vizsgálat sem igazolja ezt (az ellenkezőjét azonban igen), inkább a foszfor bevitel csökkentését javasolják vesebeteg cicáknál. inkább a bevitt fehérje minősége a fontos: mindenképpen állati, és lehetőleg könnyen emészthető legyen (pl.: baromfi, nyúl stb.) ráadásul a Purizon is tartalmaz DL-metionint, amely pont a vesekő kialakulását hivatott megkadályozni.


(meg amúgy józan paraszti ésszel: miért gyártana valaki olyan macskatápot, ami károsítja az állat egészségét? nem egy túl jó üzleti stratégia:)

2020. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szárazból Wild Freedom, Purizon és Greenwoods van a menüben felváltva, hogy ne unjon rá gyorsan :)


nedvesből most a Grau, a catz finefood és Applaws (ebből a halfilé) fut. Korábban nagyon ment az Animonda Carny és a Bozita is, de ezekre ráunt (pedig árban ezek jobbak voltak:)

2020. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6, Mivel kevered?

Én is olvastam és gondolkodtam ezen, de nem jutok agyban előrébb. Egy kis Josera-val keverem most. Egyszerűen mintha nem létezne optimális kaja összetétel az öregecske cicámnak.

Az illata miatt imádja ropogtatni a Purizont, főleg a halast (én nehezebben viselem :D) és érzésre marha tápláló is, mert sokkal kevesebbet eszik belőle, mint korábban egy royalból pl., hogy rendben érezze magát, nem dagi, az energia szintje is rendben.

Nem sokára kellene új adagot rendelnem, a szaga miatt mindenképpen másban gondolkozom (nehéz egy lakásban élni vele), de nem találom a tökéletest. Esetleg a nagyobb mértékű keverésben még látok reményt, hogy mindketten boldogok legyünk.

2020. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Applaws csirke-kacsa és halas. Wild freedom konzerv.
2020. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!