Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elrontottam! Hogy tudnám...

Elrontottam! Hogy tudnám kijavítani?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 éves az örökbefogadott cicám. Miután hozzám került nyitott almot használt, amit egy-két hónapja cseréltem le fedettre. Tudja használni, viszont csak úgy, ha ki van nyitva az ajtaja. Próbáltam már belecsalogatni játékkal, jutalomfalattal, de nem nagyon megy bele. Ha kitartó vagyok, még fogja tudni használni zárt ajtóval is vagy engedjem el?


Egyébként nem zavaró egyáltalán nyitott ajtóval se, csak pont a lényegét veszti el a dolog:D


2020. nov. 2. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell csalogatni, csak fokozatosnak lenni. :) Nyitott alom, aztán tető rá, aztán ha már fixen tudja, hogy az ott a budi, mehet a lengőajtó is rá. Nálunk az egyik macskának kellett kb kétszer megbillenteni előtte, hogy igen, tényleg ott van a budi mögötte, utána már mancsolt magától.

Eleinte mindegyik idegenkedett, mancsot bedug, francba ez miért lendül vissza, á inkább be se megyek, na jó mégis, stb., de egyre rutinosabbak lettek.

2020. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz hülyének, én megmutattam neki hogyan kell bemenni.. Arccal betoltam az ajtót ott előtte vagy 6x. Pár érdekes pillantás után bement de még összehúzva magát, akkor szintén mutattam neki, hogy mancsozza és lökje az orrával. Aznap még vagy 3x eljátszottuk, betoltam mikor bátortalanul dugdosta oda ő is a fejét, bement ott ülni, akkor benéztem hozzá arccal, így másnap reggel már nem nyávogott kifelé, hogy engedjem ki, rutinosan használta!

Sajnos nem minden szót értenek meg, jobb mutatni néha! :D

2020. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, főleg utolsó, jót nevettem:D Megpróbálom mindenképp:D
2020. nov. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!