Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk össze a...

Hogyan szoktassuk össze a cicákat?

Figyelt kérdés

Van egy háromhónapos mentett lány cicánk. Nagyjából második hónapja van nálunk, megszokta a helyet. Szerettünk volna mellé egy társat, hétfőn jött egy másik, most kb. héthetes kislány, őt is az utcán találták.

A pici a fürdőben kapott ideiglenes helyet, a másik a szobában van. Az előszoba a pufferzóna, itt felváltva játszunk hol egyikkel, hol a másikkal. Zárt ajtó két oldalán elvannak egymás mellett, esznek rendesen. A fürdőajtó alsó résén keresztül ismerkedtek eddig, nem volt gond. Ma etetéskor kinyitottuk az ajtót, beraktunk egy rácsot, ha baj lenne. A pici evett rensesen, majd ment érdeklődni. A nagyobb ugyan a saját területén volt, mégis nagyon félt, farok behúzva, laposan a rácshoz bújva nézte. Fújt, morgott és odakapott, amikor a kicsi áttolta az orrát. Tisztes távolságból nem bántja, érdeklődik és szaglászik felé.

Most megint elszeparáltuk őket. Hogyan tovább? Mikor, hol találkozzanak, mire figyeljünk?

Előre is köszi a válaszokat!



2020. nov. 5. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én simán osszeengednem őket
2020. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan kinyithatod köztük az elválasztó rácsot, nem lesz baj, nálunk is minden "ittlakó" idegenkedve fogadta az új jövevényt, de csak 1-2 napig.

aztán pár nap múlva - a gondos mosdatástól - a kicsi már a nyáltól is csöpögött

2020. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ezt csinálta a felnőtt cica a kiscicával, ezzel nincs gond, össze kell őket engedni. Meg fogja szokni a kicsit a nagyobb.Volt olyan exkandúr, aki utána azt hitte, hogy ő az anyja és cipelte a kicsit a szájában. Aranyosak lesznek.Rendes vagy, hogy befogadtad őket!
2020. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkit felpontoztam.

Az előbb összeengedtük őket semleges területen, de nincs meg az összhang, a nagyob fúj, morog, oda is kapott a picinek. Bezárt ajtón keresztül minden oké, kaparja, hogy menne ki játszani, de most megint szeparáljuk őket. Nem tudom, meddig tart még a bizalmatlanság, bár a kisebb már barátkozna, próbált játszani a másikkal.

2020. nov. 7. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok

Köszönöm , én is pipát nyomtam mindenkinek!

Ne félj, nem lesz baj, ezt csinálják. Még a 3 hónapos is kölyök cica, csak próbálkozik erősködni. Nagyon aranyosak lehetnek!

Nálunk az 1 éves cica fújt és morgott a kéthónaposra és félt tőle. A kicsi ment volna ismerkedni, üldözte. Aztán jó barátok lettek.

Én nem tudtam őket szeparálni, hanem rájuk csuktam az ajtót.

2020. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a kedves szavakat utólag is! Tegnap már együtt aludtak a cicák. :)
2020. nov. 25. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Nagyon örülök, ügyes vagy! Aranyosak lehetnek a plüsbabák.

2020. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!