Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan rendezzem be nekik...

Hogyan rendezzem be nekik melegen? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Mamánál ősszel lefialt egy kóbor(?) cica. Eddig bent tarotta őket,de nincs egésznap otthon, meg ha otthon is van pisi, kaki minden. Használják az almot hébe hóba.


Van kint egy nyári konyha, azt szeretném nekik berendezni.



2020. nov. 20. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A macskának gyakorlatilag elég egy párna, körberakod nekik még egy pár párnával és hidd el, elég lesz. :)
2020. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel született kölyökmacskának nem biztos, hogy elég a fűtetlen helyiségben csak néhány párna. Miért nem adtok túl a kölykökön, ismerősnek, menhelynek... a felnőtt macska pedig élhetné a korábbi normál életét. Gondolom, az szobatiszta.
2020. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Papírdoboz kibélelve.
2020. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még nincs rájul jelentkező, folyamatban van az ügy.
2020. nov. 20. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy valamilyen doboz vagy láda, amin egy akkora lyuk legyen csak, hogy a cica beférjen rajta. Ebbe tegyél sok szalmát, mert az melegen tart és a vizet is elszívja, a sima párnában megfáznak, ha a kinti vizes időből belefekszenek. Mindez legyen szél és eső mentes helyen vagy pedig fedd le valami nem túl zörgős nejlonnal, hogy ne ázzon át, ne fújja a szél.
2020. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi


Nyári konyhába szándékozom őket elhelyezni.


Az csak lomos.


Arra gondoltam, hogy kis dobozkát kibélelek szalmával + teszek be enni, inni + alom.


Az nem baj ha az egyik ablak ki van törve? Hagyjam nekik nyitva az ajtót vagy inkább zárjam be?

2020. nov. 20. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is ideszokott egy csapzott kóborka, én beraktam neki a szerszámos házba egy dobozt, amit alul-körbe kibéleltem hungarocellel és bevakoltam. Rohadt nehéz lett mondjuk. :D raktam az elejére hőfüggönyt is és belülre meg raktam puha plédeket. Amikor viszem neki ki a kaját onnan szokott előmászni kómásan.
2020. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
A törött ablak, ha szilánkos, azt takarítsd el onnét, vagy fedd le, nehogy ott próbáljanak kimenni, aztán baleset legyen belőle, ha teljesen ki van törve és nincs üvegmaradék, akkor nem baj, csak hidegebb lesz, vackolj be jól. NE használj semmilyen ruhaanyagot alájuk, mert átnedvesedik és megfáznak. Csak szalmát vastagon, tömötten, időnként cseréld.
2020. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ne engedd ki őket, tartsd bent ahol vannak

Az ablakot takard le, az elég lomos mit jelent? Az is veszélyes lehet rájuk nézve

2020. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a melléképületben vannak, igaz ott van fűtés is, így nincs hideg a macskának. Igaz nekem nem kiscicáim vannak, hanem két 1 éves ivartalan nőstényem.

Igazából bármi megteszi, egy papírdoboz kibélelve, esetleg párna, takaró, bár attól függ fűtött-e a hely, ha nem akkor nyilván jobban kell ügyelni arra, hogy melegen legyenek.

Én már vettem nekik mindenféle drága kutya-macska ágyat, egyedül a bebújós kis házikót használják, inkább alszanak egy papírdobozban, amit kibéleltem pléddal, törölközővel.


Egyébként egy régi szekrényfiókot béleltem ki, közvetlen fent, a fűtéscsövek közelében, abban szeret az egyik aludni.


De azt tanácsolom neked, ezt nekem is állatorvos mondta és a saját környezetemben is tapasztaltam (szomszédom): Hogy amíg a macska kicsi, nem tud rendesen tájékozódni, ne engedd ki! Mert szegény elindul mindenfelé, aztán nem talál vissza, esetleg elüti valaki, megtámadja egy nagyobb macska, kutya...akármi.

Ha már a macska odamegy hozzátok, kötődik hozzátok, látszik, hogy önálló, onnantól kezdve kell kiengedni szerintem.


A szomszédomnak is voltak kiscicái, aztán arra lettem figyelmes, hogy a virágos kertünkben a bokorban valami fura nyávogást hallottam két napon át.

Nem tudtam eleinte, hogy tőlünk jön a hang, mivel többször is szétnéztem semmi nyoma nem volt, hogy ott bármi is lenne.

Elkezdtem lebontani, megmetszeni a bokrot, a kis félő, remegő fekete kiscica ott volt elbújva jó mélyen.

Tehát ha ő elmegy kóborolni, nem biztos, hogy vissza is fog menni.

2020. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!