Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált, kb 8 hetes kiscicának...

Talált, kb 8 hetes kiscicának milyen bolhairtót javasoltok?

Figyelt kérdés
Nézegettem a nyakörveket, mert kutyámon a Kiltix nagyon bevált, de ilyen pici cicára még nem tehető.
2019. júl. 2. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi egyszer egy kb. 12 hetes kóbor kiscicát fogadtunk be, aki tele volt bolhákkal. Mi azt csináltuk, hogy egy vödörbe engedtünk vizet (meleg vizet, amiben nem fázik a kiscica, de azért nem is túl forró neki), majd beleraktuk a cicát úgy, hogy csak a feje látszott ki a vízből és kb. 5 percig a vízben tartottuk. Közben lehetett látni, ahogy a megfulladt bolhák feljönnek a víz tetejére, szóval nekünk bevált. Persze venni kellett Frontline cseppentőt is, mert az alvóhelyüket is le kell kezelni bolhairtóval, különben visszafertőződhetnek.
2019. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Közbe találtam egy másik módszert is:

https://www.youtube.com/watch?v=BcDqHFAf0aU

Ugyanúgy meg kell fürdetni a kiscicát, csak illatanyagmentes mosogatószert kell használni, mert az elvileg megöli a bolhákat, ill. a petéiket is.

2019. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Doros ***** válasza:

8 hetesre a nyakörvek még nem használhatók.

A bolhák ellen a fürdetés jó ötlet, langyos vízben, de nem tökéletes megoldás.

A fypryst viszont kicsikre is használható.

[link]

2019. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első 2 válaszoló vagyok, most néztem meg, hogy vettünk egy Frontline spray-t, ami szintén használható kiscicákra. Először azért nem akartam írni, mert úgy emlékeztem, csak 14 hetes kortól alkalmazható, de ezek szerint az csak a cseppentőre vonatkozik, mert ennek a csomagolására annyi volt írva, hogy 2 naposnál fiatalabb kutya/macska kölykökre nem szabad alkalmazni.

6000 valamennyi volt amúgy, ami kicsit drágának tűnhet, de elég sokáig elég :)

2019. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés: ekkora kiscicánál normális a laza széklet? Gondolom össze-vissza evett. Most junior tápot kap. Helyre fog állni magától? Vagy férgesség miatt lenne?


Természetesen fog kapni féreghajtót is

2019. júl. 3. 06:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Még valami :D milyen Junior tápot ajánlotok max 1200ft/kg áron, ami kis kiszerelésű? Nem akarok 10 kilót venni. Most Whiskast kap, utána olvasva már tudom, hogy szar minőségű, de mivel csak ez volt a boltban és éppen nyaralunk, így nem volt más megoldás.
2019. júl. 3. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!