Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pont rám fekszik a macska?

Miért pont rám fekszik a macska?

Figyelt kérdés

Haveromnak van egy macskája és mindig mikor ott alszom, akkor a macska a lábamon alszik. Az első alkalommal is ezt csinálta, pedig karmolt előtte meg rondán nézett rám. Azóta sem engedi, hogy megsimogassam, de mindig rajtam alszik, ha ott vagyok. Van hogy nyalogat vagy piszkálja a térdemet, de ha ránézek, akkor nekem ugrik.

Ez miért van? Ha karmol meg ugrál rám, akkor gondolom nem kedvel, de akkor miért alszik rajtam?



2020. nov. 25. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmes vagy biztos
2020. nov. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kedvelne, akkor elkerülne.
2020. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedvel és melegíted.
2020. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedvel a macska. A karmolást az enyém akkor akarja csinálni, ha játszani akar, nem pedig azt, hogy simogassam. Nálunk legalábbis ezzel jelzi.
2020. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vagy, és radinak használ
2020. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy dominálni akar, azért fekszik rajtad, de ugrik ha ránézel, tehát szemkontaktussal "kihívod". Ha úgy érzed agresszív és nem játékból támad, ne hagyd hogy rád feküdjön.

A lábad nem szokott fájni? A macskák ezt is megérzik, lehet utál, de gyógyítani akar.

2020. nov. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A térdem rendszeresen fáj, fene se tudja mitől. Mostmár az ölembe is bemászik és megengedi, hogy simizzem az orrát. Dorombolni nem dorombol, de szerintem tetszik neki, amikor vakarom az orránál. Agresszívnak nem agresszív. Rámugrik, megharapja a kezemet aztán elmegy, bámul, majd befekszik mellém.
2020. nov. 27. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Macskafélékre jellemző az ilyen kis csintalan, kedveskedő harapás.
2020. nov. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!