Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakil mindenfelé össze-v...

Miért kakil mindenfelé össze-vissza a házban a kiscica? Ki lehet őt szoktatni az udvarra most?

Figyelt kérdés
7 hetes múlt, eleve úgy hoztuk el hogy azt mondták hogy szobatiszta... Hát nem az... 5 napja van nálunk, mindent összekakilt meg összepisilt már, van olyan amikor az alomba megy, de van amikor meg máshová, a lépcső alá, az előszobába, a konyhába. ahogy épp az esze szolgál.... Minden alkalommal megszagoltatom vele a "művét" aztán beteszem az alomba őt is a kakit is, azt mondták ez majd használ, de nem... Mindenesetre már nagyon idegesít, kicsi gyerekeim vannak, és valahogy nem örülök neki hogy a ház bármelyik pontján lehet kaka és lehet hogy épp belenyúl vagy belelép a gyerekem. Bent tartottuk eddig őt a házban, mert kicsi és nem akartam hogy baja legyen odakint, de szeretném kiszoktatni mert ez viszont így nincs rendben. Ki lehet tenni ilyen kis cicát most az udvarra? Aludni tudna a garázsban... Napközben pedig az udvaron lenne.

2020. nov. 26. 10:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%
Napközben nem lenne az udvaron, hacsak nem szökésbiztos a kerítés. Nem kötődik hozzátok, bottal üthetnétek a nyomát, mert ilyen pici macska egyáltalán nem tudja, milyen a kinti élet (bár a nagyobbakat is orosz rulett kiengedni, azért, hogy kinti legyen és télen fagyoskodjon felesleges macskát tartani).
2020. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
79%

Egy, hét hetesen nem hozunk el semmilyen állatot, mert elválasztani törvényileg is tilos ilyenkor még. Minimum 8, de inkább 10-12 hetesen választjuk el a macskákat, mert addigra sajátítanak el bizonyos szociális készségeket, például hogy az anyjuk miként almozik.

Kettő, semmilyen állatot nem nevelünk úgy, hogy beleverjük az orrát a piszkába (megszagoltatom vele, lol), mert attól maximum fertőzést kap el, de érteni nem fogja, mi a bajod.

Három, héthetes állatot nem rakunk ki. Amúgy sem, de téli hidegben pláne.

2020. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ez szuper de egyetlen ötletet nem írtatok hogy akkor mi a fenét csináljak vele. Lol.

Muszáj volt elhozni mert akié volt azt mondta hogy ő nem tartja tovább... Szerintem is túl korai volt elválasztani de ez nem a mi döntésünk volt hanem az anyamacska gazdájáé.

2020. nov. 26. 10:46
 4/43 anonim ***** válasza:
73%

még ő is "baba" gyakorlatilag


kb olyan mintha az 1-2 éves gyerekedtől azt várnád hogy elmenjen a wc-re önnálóan és le is húzza maga után ha nem akkor megszagoltatod vele a wc-kagylót, nonsense!

2020. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Valaki írna valami értelmes ÖTLETET is hogy mit tegyek??????
2020. nov. 26. 10:48
 6/43 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi, de nem is ötletet kértél, hanem kérdezted, hogy ki lehet-e szoktatni...
2020. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
79%

7 hetes.Mit varsz tole? Egy gyerek is rogton szobatiszta lesz, amint megszuletik? En amugy azt csinaltam, hogy figyeltem, mikor keszulodik elvegezni a dolgat, es rogton az alomba tettem. Kb 2 het alatt sikerult elerni, hogy hasznalja az almot. En inkabb azt mondom, hogy zard be egy szobaba, ahol az alom van, kaparj a mancsaval, hogy erezze, ide kell asni, ne az orrat dugdosd a kakiba. Ha van baleset, akkoris legalabb csak azt a szobat kell takaritani, szonyeget szedd fel, ha van.Ra fog jonni, hogy oda kell mennie. Egy ekkora macskat nem rakunk ki telen, gondolom a garazsban sincs futes.

Egyebkent lehet, hogy szobatiszta volt, de a kornyezetvaltozas meg tudja zavarni a macskakat, eleg stresszes nekik.

2020. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálom, de hozzá kell szoknod. Szerintem 1-2 hónap és megtanulja, hogy az alomba érdemes végezni a dolgát. Macska sem szereti a büdöset a környezetében.
2020. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
A saját gyerekeimet jobban féltem hogy valami bajuk lesz a kakától amivel BÁRHOL találkozhatnak a házban... Nem akarok rosszat a cicának egyáltalán, de a gyerekeimnek meg pláne nem. Nekem ezt a szagoltatást javasolták többen, NEM, NEM NYOMOM bele az orrát, nem vagyok hülye, már csak azért sem mert akkor tiszta kaka lenne neki utána meg az én gyerekem simogatja, tényleg csak odateszem hogy megszagolja, én ezt úgy értelmezem, hogy ő végülis egy állat, a szagokról tudja hogy mit mutatok neki, hiába mondom neki hogy az ott a kikid, nem értil....
2020. nov. 26. 10:55
 10/43 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg szarik rátok
2020. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!