Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha hosszabb szőrű, különleges...

Ha hosszabb szőrű, különleges cicát szeretnék, aki szeretni a társaságot, de egyedül is jól el van, hol és milyen fajtát kellene keresnem?

Figyelt kérdés

Benti tartásra szeretnék cicát, kedves játékos, bújós cicát szeretnék a családba. Fontos szempont hogy gyerek barát cica legyen, hogy szeresse a társaságot, de később majd akár egyedül is jól el legyen pár órára. Nem vagyok kezdő macska tartó, nem a gyereknek szeretném, hanem a családunk új tagjának.

Fajta macskával azonban még nem volt dolgom. Éppen ezért szeretnék egy fajta javaslatot, vagy egy tenyészetet akik Magyarországon megtalálhatók, és December - Január környékén el is tudnánk hozni egy cicát. Előre is köszönöm a segítséget! :)



2020. nov. 29. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
December-január nagyon közel van. Aligha van még szabad cica. A tavaszi vagy nyári almokból elöbb lesz cicád.
2020. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt egy gyönyörű vörös, félperzsa cicám, az utcán találtam. (Sajnos már nem él, még most is siratom) Nála kedvesebb, bújósabb, nyugisabb macskát nem ismertem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden perzsa-félperzsa cica kedves és bújós, csak saját tapasztalat.

2020. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Ragdoll. Kimondottan ember centrikus. Hogy mennyire van el magában, amikor épp dolgozol, azt nem tudom, mert amúgy éppen olyan fajta, ami mindenhová követi az embert. Nem is macska ez, inkább kutya :)


Bővebb tájékoztatást róla szerintem szakfórumokon keress.


De!!!!! Ilyen bújós házi macskákat bármely menhelyen lelsz. Odamentek, elmondjátok az igényeteket. Benne vagyok pár fb csoportba, ahol cicusokat mentenek. Promózzák a macskákat az oldalukon, leírják a természetüket. Sokhoza az "extra bújós" jegy kerül. Tanúsíthatom, 1x voltam egyik ilyen csapatnál macskát fuvarozni gazdihoz. Összemásztak a kis banditák :D

2020. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Menhelyi cicát válassz! Az hogy milyen lesz, rajtad múlik, hogyan bánsz vele. Olyan nincs hogy gyerekbarát és bújós fajta...
2020. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Ne menhelyről válassz! 4 es, mindegy h mennyire vagy kedves és odaadó, ha egy macskának kiborító a személyisége lehetsz te egy angyal is akár. Ha kölyökként családban szocializálódik, akár gyerekes háznál nem lesz bajod a cicával mert tökéletes családtag lesz. Nekem brit macskáim vannak, hát, nem egy ölbe cicák, szóval neked a Ragdollt javasolnám. Nagyon embercentrikusak, kiegyensúlyozottak. Törzskönyves, negatív tesztekkel rendelkező macskát vegyél.
2020. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Maine Coon, norvég erdei macska, ragdoll, birman, balinéz, török angóra.

Mondanám a keleti hosszúszőrűt is, ami nagyon kíváncsi és barátságos, pont mint a legtöbb keleti cica, de a törékeny csontozata miatt kisebb gyerek mellé nem a legjobb választás.

2020. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem menhelyen nehezebben találsz hosszúszőrűt. A ragdollok nagyon aranyosak.
2020. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! :) Először menhelyeken, és alapítványoknál kerestem cicát, de a távolabbi helyeken ha találtam szimpatikus cicát külsőre és belsőre is, mindig az volt az akadály hogy nem akartak távolabb örökbe adni. Ahol én lakom pedig szerencsére csak 11 cica található egy alapítványnál, de a személyiség leírások nem feleltek meg annak, amit keresek, vagy csak párban lehetett volna örökbe fogadni. Félősebb nem annyira gyerek és ember barát cicát meg nem szeretnék halálra rémíteni azzal, ha pl a kisfiam sikít, vagy ha nagyon megy utána mert simogatni akarja

Aztán el kezdtem nézelődni és rá jöttem a hosszú szőrű cicák a zsánereim teljes mértékben.

Fajta macskát pedig mindenképpen tenyésztőtől szeretnék, hogy minden orvosi papír is rendben legyen.

Végső soron szerintem nem kellene le pontozni aki menhelyet vagy aki tenyészetet ajánlott, egyedül a házi szaporítókat nem szabad támogatni.

Nagyon szépen köszönöm a segítő szándékú válaszokat mindenkinek!

2020. nov. 29. 23:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem találsz megfelelőt. Azért fél év múlva számolj be, mennyire vált be a pedigrés macska, illetve hogy ha nem olyan lett amilyet szerettél volna, mit csinálsz vele.
2020. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Rendben, majd írok. De hogy mit csinálok vele ha nem olyan lenne amit szeretnék? Semmit, ugyan úgy a család része lesz, csak keresünk megoldást hogy jó legyen neki is, és nekünk is, nálunk fog maradni mindenképpen. A gyerekem se cserélem le ha nem viselkedik "jól"
2020. dec. 1. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!